"Skonto" stadionā risināsies sezonas otrais Rīgas derbijs

Emersons (ar bumbu) FOTO: Nora Krevņeva Baibakova (RFS)

"Skonto" stadionā piektdien plkst. 20.00 sāksies Latvijas "Optibet" futbola virslīgas sezonas otrais Rīgas derbijs - duelis starp pagājušās sezonas čempioni RFS un valsts trīskārtējo čempioni "Riga FC".

Abas komandas pirmo reizi šosezon laukumā tikās tieši pirms mēneša. 27. aprīlī "LNK Sporta Parks" stadionā Valdlaučos uzvaru izcīnīja mājiniece RFS, kas pārspēja "Riga FC" ar rezultātu 2:1.

Iepriekšējā duelī jau spēles pirmajā minūtē pēc neveiksmīga rikošeta bumba no slovēņu aizsarga Žigas Lipuščeka tika ieraidīta RFS vārtos, taču pēc 11 minūtēm neizšķirtu panāca brazīlietis Emersons.

Uzvaras vārtus 60. minūtē guva serbu uzbrucējs Andrejs Iličs, kurš patlaban ir turnīra labākais "bombardieris" ar 10 trāpījumiem. Līderis ar 11 vārtu guvumiem ir "Valmiera FC" uzbrucējs Raimonds Krollis.

Turnīra tabulā līdere ar 38 punktiem 15 mačos ir "Valmiera FC". Tikpat punktu tikpat mačos ir RFS komandai, kas savstarpējā duelī piekāpās valmieriešiem. FK "Liepāja" ir trešajā vietā ar 35 punktiem, bet "Riga FC" kontā ir 31 punkts.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kopš 2015. gada komandas oficiālos turnīros spēkojušās 30 reizes - virslīgas čempionātā, Latvijas kausa izcīņā, kā arī pirmsākumos 1. līgā. RFS ir izcīnījusi 12 uzvaras, bet "Riga FC" kontā ir par vienu panākumu mazāk. Septiņas reizes duelis noslēdzies neizšķirti.

Rīgas derbijos "Riga FC" guvusi 40 vārtus, savukārt RFS rēķinā ir 33 precīzi raidījumi.

RFS komandai virslīgā patlaban ir astoņu uzvaru sērija, tikmēr "Riga FC" izcīnījusi panākumu pēdējos četros mačos pēc kārtas, bet pirms tam bija trīs zaudējumu sērija (0:1 pret FK "Liepāja", 0:3 pret "Valmiera FC" un 1:2 pret RFS).

Šosezon virslīgā RFS patlaban ir rezultatīvākā komanda ar 42 gūtiem vārtiem. Jāatzīmē gan, ka 10 no tiem tika gūti vienā spēlē pret FK "Tukums 2000"/"Telms". Tikmēr "Riga FC" šosezon guvusi tikai 28 vārtus.

Aizsardzības rādītājs abiem Rīgas klubiem ir līdzīgs - RFS ielaidusi 11 vārtus, "Riga FC" - 10. Līdere šajā statistikas ailītē ir "Valmiera FC", kas kapitulējusi tikai septiņas reizes.