Oficiāli: Latvija un Somija rīkos 2023. gada pasaules čempionātu

Latvijas hokeja izlases līdzjutēji FOTO: Edijs Pālens/LETA

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) kongresā piektdien lēma 2023. gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanu uzticēt Latvijai un Somijai. 

2023. gada pasaules meistarsacīkstes norisināsies "Arēna Rīga" un "Nokia Arena" Tamperē. Plānots, ka Rīgā norisināsies vienas apakšgrupas spēles un divas ceturtdaļfināla cīņas, bet Tampere uzņems otro apakšgrupu un pārējās izslēgšanas turnīra spēles.

Paredzams, ka čempionāts noritēs no 2023. gada 12. līdz 28. maijam.

"Esam ļoti priecīgi uzņemt pasaules čempionātu kopā ar mūsu hokeja draugiem un kolēģiem no Somijas," sacīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. "Esam uzkrājuši neatsveramu čempionāta rīkošanas pieredzi, ir saprotams process un skaidrs sagaidāmais rezultāts. Taču svarīgākais ir tas, ka mums būs iespēja revanšēties skatītājiem par to, ka aizritējušais čempionāts notika gandrīz pie tukšām tribīnēm."

Jaunuzceltā "Nokia Arena" Tamperē, kuras ietilpība ir 13 445 sēdvietu, būs galvenā turnīra arēna.

Savukārt "Arēna Rīga" (9 550 sēdvietu) būs čempionāta otrā mājvieta.

Sākotnēji savu pieteikumu rīkot 2023. gada pasaules čempionātu bija iesniegusi arī Ungārija un Slovēnija, taču pēc tam oficiāli atsauca savu dalību.

Sākotnēji 2023. gada pasaules čempionāts tika paredzēts Sanktpēterburgā, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā IIHF rīkošanas tiesības Krievijai atņēma.

2026. gada vīriešu čempionāts pieaugušajiem notiks Šveicē, bet 2024. gada junioru čempionāts vīriešiem - Zviedrijā.

I divīzijas A grupas spēles, kurās piedalīsies arī Lietuva, notiks Lielbritānijā, kas saņēma 54% balsu. 46% balsu saņēma Itālija.

I divīzijas A grupas spēļu rīkošanai vienīgā kandidāte sacensību rīkošanai bija Igaunija, saņemot šīs tiesības bez balsojuma.

II divīzijas A grupas turnīru rīkos Spānija, B grupas turnīru - Turcija, par kuru nobalsoja 63% kongresa dalībnieku. 21% atbalstīja Bulgāriju un 17% - Meksiku.

Pasaules junioru čempionātu, kurā piedalīsies arī Latvija, no 26. decembra līdz 5. janvārim rīkos Kanāda.

U-18 čempionāts ar Latvijas dalību pavasarī notiks Šveicē, kas bija vienīgā pretendente uz sacensību rīkošanu.

Pasaules čempionāts sievietēm notiks Kanādas pilsētā Halifaksā, bet Latvijas izlase II divīzijas A grupā marta beigās un aprīļa sākumā sacentīsies Meksikā, par kuru nobalsoja 61% kongresa dalībnieku, Islandei atvēlot 39% balsu.

Rīgas un Tamperes pieteikumu prezentēja šī gada čempionāta orgkomitejas prezidents un Somijas Hokeja asociācijas vadītājs Harri Nummela, Kalvītis un IIHF Padomes locekļi - Heiki Hietanens un Viesturs Koziols.

Latvija pasaules čempionātu rīkoja arī 2006. un 2021. gadā. 

Uz augšu
Back