Staķis: Lēmums par pasaules hokeja čempionāta rīkošanu Rīgā ir pašvaldībai labumu nesošs

Mārtiņš Staķis. FOTO: Zane Bitere/LETA

Lēmums par pasaules hokeja čempionāta rīkošanu Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē ir loģisks un pašvaldībai labumu nesošs, teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Īsā laikā šādu čempionātu var sarīkot tikai tajās valstīs, kurās tas nesen ir noticis, piebilda domes priekšsēdētājs.

Latvijas galvaspilsēta būs priecīga uzņemt hokeja čempionātu, jo tā pienesums pašvaldībai vērtējams ar lielu plus zīmi, teica mērs. Kā piemēru viņš minēja ēdināšanas biznesu, kurā ieņēmumi no čempionāta uzņemšanas galvaspilsētā esot lēšami vairāku miljonu eiro apmērā.

Pirmajās sarunās ar čempionāta rīkotājiem, vēl pirms lēmuma pieņemšanas, esot izskanējis, ka Rīgai šo sacensību uzņemšana varētu izmaksāt aptuveni pusmiljonu eiro.

Pašvaldība esot gatava šādu summu atvēlēt un rezerves fonda, nolikums paredzot šādu iespēju. Turklāt pašvaldība varētu vienoties par piešķiramo līdzekļu sadalīšanu divās daļās, lai čempionāta rīkošana atstātu mazāku ietekmi uz viena gada budžetu, piebilda Staķis.

Kā ziņots, Rīga un Tampere rīkos 2023.gada pasaules hokeja čempionātu, piektdien tika apstiprināts Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā Somijā.

Paredzams, ka čempionāts Rīgā un Tamperē noritēs no 2023.gada 12. līdz 28.maijam.

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis norāda, ka Latvija ir uzkrājusi "neatsveramu čempionāta rīkošanas pieredzi, ir saprotams process un skaidrs sagaidāmais rezultāts".

"Taču svarīgākais ir tas, ka mums būs iespēja revanšēties skatītājiem par to, ka aizritējušais čempionāts notika gandrīz pie tukšām tribīnēm,"

uzsver Kalvītis, atgādinot 2021.gada čempionātu, kas Rīgā notika pie tukšām tribīnēm.

Jaunuzceltā "Nokia Arena" Tamperē, kuras ietilpība ir 13 445 sēdvietu, būs galvenā turnīra arēna.

Savukārt "Arēna Rīga" ar 9550 sēdvietām būs čempionāta otrā mājvieta.

Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ aprīlī IIHF padome atņēma Krievijai tiesības rīkot 2023.gada pasaules hokeja čempionātu Sanktpēterburgā.

Rīgā pasaules čempionāts elites divīzijā norisinājās arī 2006. un 2021.gadā.

Uz augšu
Back