Graudiņa/Kravčenoka nepārvar Ostravas "Elite 16" turnīra ceturtdaļfinālu

Tīna Graudiņa (no labās) un Anastasija Kravčenoka
Tīna Graudiņa (no labās) un Anastasija Kravčenoka Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka sestdien cieta zaudējumu Ostravas "Beach Pro Tour - Elite 16" posma ceturtdaļfinālā.

Latvijas duets, kas turnīrā izsēts ar otro numuru, ceturtdaļfinālā ar 0-2 (16:21, 11:21) piekāpās Brazīlijas duetam Talita Antuņesa/Rebeka Kavalkante (4.), kuras izcīnīja uzvaras visās trijās grupas spēlēs.

Spēli labāk sāka Latvijas duets, gūstot trīs pirmos punktus, taču tūlīt brazīlietes ieguva vadību (4:3), pēc 6:6 panākot 11:7 pārsvaru un uzvarot pirmo setu ar 21:16.

Otro setu jau labāk sāka uzvarētājas (3:0, 8:1), svinot graujošu uzvaru setā - 21:11.

Brazīlietes bija labākas uzbrukumā (24 gūti punkti pret 17 latvietēm), blokā (3:0), servē (2:1), kā arī guva vairāk punktu pēc pretinieču kļūdām (11:6).

Latvijas duets ierindojās dalītā piektajā vietā, par sniegumu Ostravā nopelnot 760 pasaules ranga punktus.

Latvijas duets B grupā ar 2-0 (21:18, 21:19) uzvarēja olimpiskās vicečempiones austrālietes Telikvu Klensiju un Meraiefu Artako del Solaru (10.), bet piektdien ar 0-2 (23:25, 18:21) piekāpās brazīlietēm Eduardai Lizboai un Anai Patrisijai (7.) un ar 2-1 (24:22, 15:21, 15:10) uzvarēja amerikānietes Terēzi Kenonu un Sāru Sponsilu (15.).

Austrālijas, Latvijas un Brazīlijas duetiem bija pa divām uzvarām trīs spēlēs. Graudiņai/Kravčenoka ieņēma otro vietu aiz austrālietēm, rēķinot punktu attiecību savstarpējos mačos.

"Elite 16" sacensībās spēlē 16 dueti, kas sadalīti četrās apakšgrupās, aizvadot viena apļa turnīru, pēc kura katras grupas divi labākie pāri sasniedz ceturtdaļfinālu.

Gan vīriešiem, gan sievietēm tiek sadalīts balvu fonds 150 000 ASV dolāru (140 tūkstoši eiro).

Šī turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā apstājās Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš.

Nākamais "Beach Pro Tour - Elite 16" posms no 1. līdz 5. jūnijam norisināsies Majoru pludmalē Jūrmalā.

"Pro Beach Tour" rangā pirmā līmeņa sacensības šogad saucas "Elite 16", rangā otrās ir "Challenge", trešās - "Futures" sacensības. Sezonas pirmajā "Elite 16" turnīrā Meksikā Graudiņa/Kravčenoka izcīnīja otro vietu.