Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstē uzvar zviedrs Ēriksons

Zviedru autosportists Markuss Ēriksons svētdien uzvarēja 106.Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstē.

"Chip Ganassi" pārstāvis par vairāk nekā sekundi apsteidza meksikāni Pato O'Vardu, kad amerikānis Džimijs Džonsons avarēja piecus apļus pirms finiša un tika pacelts sarkanais karogs.

Kad sacensības atsākās, Ēriksons apli pirms finiša neļāva O'Vardam apdzīt un noturēja uzvaru 200 apļu sacīkstē.

Ēriksons kļuva par otro zviedru, kurš triumfējis "Indy 500" pēc tam, kad 1999.gadā uzvarēja Kenijs Braks. Zviedram šī ir trešā "IndyCar" sacensību uzvara pēc tam, kad pērn viņš finišēja pirmais sacīkstēs Detroitā un Nešvilā.

Trešo vietu izcīnīja Tonijs Kanāns no Brazīlijas, kurš arī pārstāv "Ganassi" komandu.

Autosporta līgas NASCAR pieredzējušais braucējs Džonsons savā Indianapolisas 500 jūdžu sacīkšu debijā piecus apļus pirms finiša ietriecās sienā un trasi pārklāja automašīnas atlūzas.