Latvijas U-21 futbola izlase EČ kvalifikācijas pirmspēdējā spēlē pārspēj Izraēlu

Latvijas U-21 izlases futbolisti
Latvijas U-21 izlases futbolisti Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas U-21 futbola izlase, turpinot Eiropas čempionāta kvalifikāciju, ceturtdien savā laukumā izcīnīja uzvaru pār Izraēlu.

Latvija mājinieku lomā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Izraēlas futbolistus.

Pēc spēlētām 30 minūtēm pirmajā puslaikā pie lieliskas iespējas izvirzīties vadībā tika Izraēlas futbolisti, taču Latviju glāba vārtsargs Frenks Dāvids Orols.

Īsi pēc otrā puslaika sākuma vārtus Latvijas labā guva Rihards Ozoliņš, kurš pēc Vladimira Stepanova piespēles pārsteidza Izraēlas vārtsargu ar negaidītu sitienu.

Piecu minūšu kompensācijas laika ievadā Izraēla centās veidot pozicionālu uzbrukumu pie Latvijas vārtiem, taču Orols veiksmīgi noķēra bumbu. Arī turpinājumā izraēlieši centās uzbrukt uz vārtiem, taču Latvijas vārtsargs palika nepārspēts.

Pēc šīs spēles 7.jūnijā Latvijas futbolisti savā laukumā uzņems Ungāriju.

Savainojuma dēļ izlasei šajās spēlēs nepalīdz Dario Šits, kurš šosezon debitēja Itālijas B sērijā.

Pirmajā aplī Latvija ar 1:2 izbraukumā piekāpās Izraēlai, kā arī viesu lomā ar rezultātu 0:1 atzina Ungārijas futbolistu pārākumu.

B grupā pirmajā vietā ar 21 punktu ir Vācija, tālāk ar 16 punktiem ir Izraēla, kam seko Polija ar 15 punktiem. Ceturto vietu ar 11 punktiem ieņem Ungārija, Latvija izcīnījusi septiņus punktus, kamēr Sanmarīno tikusi pie viena punkta.

Šis ir otrais U-21 Eiropas čempionāts, kura finālturnīram kvalificēsies 16 komandas. Finālturnīrs notiks Gruzijā un Rumānijā. Kvalifikācijā piedalās 53 Eiropas valstsvienības, sacenšoties par 14 vakantajām vietām finālturnīrā. Tam kvalificēsies visu deviņu grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Pārējās astoņas otro vietu ieguvējas "play-off" stadijā noskaidros vēl četrus finālturnīra dalībniekus.

Latvijas U-21 vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas jūnija spēlēm:

Vārtsargi: Frenks Dāvids Orols ("Auda"), Rūdolfs Soloha (Legņicas "Miedz-2", Polija), Jānis Beks ("Metta");

Aizsargi: Iļja Korotkovs ("Auda"), Kirils Iļjins, Dāvis Cucurs (abi - "Daugavpils"), Normunds Uldriķis, Daniels Fedorovičs, Rūdolfs Zeņģis, Jegors Novikovs (visi - "Metta"), Roberts Veips ("Valmiera"), Artūrs Ļotčikovs (Jūrmalas "Spartaks");

Pussargi: Maksims Toņiševs, Kristers Lūsiņš (abi - "Valmiera"), Edgars Ivanovs ("Daugavpils"), Eduards Daškevičs ("HamKam", Norvēģija), Deniss Meļņiks (Jūrmalas "Spartaks"), Rihards Ozoliņš, Vladimirs Stepanovs (abi - "Super Nova"), Rolands Bočs ("Hoffenheim II", Vācija), Lūkass Vapne ("Metta");

Uzbrucēji: Artjoms Puzirevskis ("Metta"), Artūrs Ostapenko (Jūrmalas "Spartaks"), Markuss Kruglaužs ("Tukums 2000"/"Telms").