Video ⟩ Kā driftere Ketija Birzule apmeta karjeras kūleni

TVNET Auto
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

TVNET sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko raidījuma "Ātruma cilts" sēriju. Tajā Pauls Timrots pirmo reizi sēž drifta auto, ko vada sieviete – Ketija Birzule. Viņa savā sportiskajā karjerā apmetusi kūleni, pirms trim gadiem olimpiskā līmeņa vindsērfingu nomainot pret driftu.

Ketija ar burāšanu nodarbojas no deviņu gadu vecuma un savu vindsērfinga karjeras augstāko punktu sasniedza 17 gadu vecumā, startējot Rio olimpiskajās spēlēs. Lēmums vējadēli nomainīt pret drifta auto ir viņas pašas, pieauguša cilvēka lēmums. Tas sākās ar nepareizajiem draugiem, un tagad drifts ir Ketijas dzīve.

Viņa ir pārliecināta, ka cilvēks nav domāts tikai vienai dzīvei, bet burāšanas sportā gūtā pieredze palīdz arī autosportā, jo tā dod disciplīnu, iemaņas plānošanā un pareizo attieksmi pret lietām.

Driftēšana tomēr nav dreifēšana – Ketijai sākumā driftā negāja viegli, tāpēc pirmos punktus un savu 43. numuru viņa ieguva tikai pirmās sezonas beigās. Tagad, savā trešajā sezonā sportiste jau uzvarējusi divus tandēmus un katrā sacensībā nokļūst par pakāpi augstāk. Ketijas treneris ir viņas draugs un vienlaikus arī galvenais mehāniķis. Viņa atzīst, ka auto gatavība un pareizais aprīkojums sniedz drošības un brīvības sajūtu, bet pārējais nāk klāt treniņos, filmējot, zīmējot trajektorijas un arī skaitot centu pie centa.

Ketijai Birzulei patīk pašai skrūvēt savu auto, bet tam ikdienā neatliek laika. Pauls Timrots noskaidros, ka jaunā sportiste paralēli driftam RTU maģistrantūrā studē aviācijas transportu ar mērķi iegūt inženiera grādu, strādā pilna laika darbu un audzina gadu veco meitiņu.

Kas ir Ketijas dzinējs visu apvienot un vai kādu dienu redzēsim viņu ASV drifta trasē kopā ar Kristapu Blušu, uzzināsim jaunajā raidījuma sērijā.

Šajā "Ātruma cilts" sezonā Pauls Timrots un raidījuma komanda turpina meklēt ātrumu, piedzīvojumus un interesantus sarunu biedrus. "Ātruma cilts" katru ceturtdienu skatāma arī LMT Viedtelevīzijā un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter sarunās ar tēmturi #ĀtrumaCilts.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu