UEFA Nāciju līga: Nīderlande pārspēj Beļģiju pirmo reizi kopš 1997. gada

Memfiss Depajs
Memfiss Depajs Foto: AFP/SCANPIX

Nīderlandes futbolisti piektdien Briselē izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār Beļģiju UEFA Nāciju līgas mačā.

A līgas ceturtajā grupā Nīderlande viesu lomā ar rezultātu 4:1 (1:0) uzvarēja Beļģiju.

Nīderlande pārspēja Beļģiju pirmo reizi kopš 1997. gada. Iepriekšējos astoņos savstarpējos dueļos komandas sešas reizes cīnījās neizšķirti un divreiz uzvaru izcīnīja beļģi.

Piecas minūtes līdz pirmā puslaika beigām viesu komandu vadībā izvirzīja Stīvens Bergveins, bet 51.minūtē pārsvaru dubultoja Memfiss Depajs.

Tālāk sekoja divi nīderlandiešu vārti četru minūšu laikā, bumbu mājinieku vārtos raidot Denzelam Damfrīsam un vēlreiz izceļoties Depajam.

Mājiniekiem izdevās vārtus gūt vien kompensācijas laika trešajā minūtē, kad Nīderlandes vārtsargu pārspēja Mišī Bačuajī.

Līdz ar to A līgas ceturtajā grupā pie uzvarām ir tikušās Nīderlande un Polija, bet sakāves cieta Beļģija un Velsa.

Savukārt A līgas pirmajā grupā Austrija izbraukumā ar 3:0 (1:0) pārspēja Horvātiju.

41.minūtē austriešus vadībā izvirzīja Marko Arnautovičs, bet 54.minūtē 2:0 panāca Mihaels Gregoričs.

Vien trīs minūtes pēc otrajiem vārtiem mājinieku vārtsargs tika pārspēts trešo reizi, šoreiz izceļoties Marselam Zabiceram.

Citā pirmās grupas spēlē Francija savā laukumā ar 1:2 (0:0) atzina Dānijas pārākumu.

Vispirms vadībā mājiniekus izvirzīja Karims Benzemā, taču spēles turpinājumā viesi guva divus bezatbildes vārtus.

Neizšķirtu panāca Andreass Korneliuss, bet vien divas minūtes līdz pamatlaika beigām uzvaru nesošos vārtus Dānijas labā guva vēlreiz Korneliuss.

Nāciju līgā grupu uzvarētājas nākamgad nopelna iespēju spēlēt augstākā grupā. Proti, komanda, kas uzvar kādā no C grupām, tiek pie iespējas startēt kādā no B grupām, savukārt B grupu uzvarētājas nākamgad spēkojas A grupās.

Nāciju līgas turnīrs noris trešo reizi.

Iepriekšējās sezonas finālturnīrs norisinājās pērn oktobrī, Francijai titulcīņā uzvarot Spāniju. Pirmajā sezonā finālturnīru uzņēma Portugāle, mājiniekiem kļūstot par vēsturē pirmajiem UEFA Nāciju līgas čempioniem.