Latvijas U-21 futbolisti EČ kvalifikāciju noslēdz ar zaudējumu

Latvijas U-21 izlases futbolisti
Latvijas U-21 izlases futbolisti Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas U-21 vīriešu futbola izlase otrdien piedzīvoja zaudējumu savā pēdējā mačā 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Latvijas jaunā futbola maiņa "Skonto" stadionā ar 0:2 (0:1) piekāpās vienaudžiem no Ungārijas.

Pirmajā puslaikā latvieši izrādīja gana labu pretestību ungāriem un jau piektajā minūtē pēc sānu auta Dāvis Cucurs izpildīja spēcīgu sitienu no soda laukuma, bet pretinieku vārtsargs glāba viesus no zaudētiem vārtiem. Cucurs gan traumas dēļ pirmo puslaiku nepabeidza.

Līdz pat 41.minūtei rezultāts bija 0:0, taču tad Beļģijas kluba "Genk" uzbrucējs Andrāšs Nēmets saņēma piespēli starp Latvijas izlases aizsargiem, nonāca sitiena pozīcijā un raidīja bumbu vārtos - 1:0 Ungārijas izlases labā.

Otrā puslaika ievadā, 53.minūtē, U-21 izlases kapteinis Maksims Toņiševs, kurš diskvalifikācijas dēļ izlaida iepriekšējo maču, pārkāpa noteikumus mājinieku soda laukumā un uz Jāņa Beka sargātajiem vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. "Pendeli" izpildīja Nēmets, kurš sita nekļūdīgi - 2:0.

Abas komandas vārtu taisnstūri bumbu sita pa četrām reizēm katra.

Šī mača iznākums nevienai no komandām neietekmēja vietu turnīra tabulā. Latvijas futbolisti šajā ciklā desmit spēlēs izcīnīja divas uzvaras (pār Sanmarīno un Izraēlu), reizi cīnījās neizšķirti (ar Sanmarīno) un piedzīvoja septiņus zaudējumus.

Vēl B apakšgrupā atlases noslēgumā Vācija ar 2:1 (1:1) izbraukumā uzvarēja Poliju un Izraēla mājās ar 2:0 (2:0) guva virsroku pār Sanmarīno.

B apakšgrupā ar 27 punktiem desmit spēlēs uzvarēja Vācija, 19 punkti bija Izraēlai, 18 guva Polija, 14 iekrāja Ungārija, septiņi punkti bija Latvijai un viens - Sanmarīno.

Pirmajā aplī Latvija izbraukumā piekāpās Ungārijai ar 0:1, vienīgos vārtus 77.minūtē gūstot Regē Sānto.

Šis ir otrais U-21 Eiropas čempionāts, kura finālturnīram kvalificēsies 16 komandas. Finālturnīrs 2023.gada jūnijā un jūlijā notiks Gruzijā un Rumānijā. Kvalifikācijā piedalās 53 Eiropas valstsvienības, sacenšoties par 14 vakantajām vietām finālturnīrā. Tam kvalificēsies visu deviņu grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Pārējās astoņas otro vietu ieguvējas "play-off" stadijā noskaidros vēl četrus finālturnīra dalībniekus.

Latvijas U-21 vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas jūnija spēlēm:

Vārtsargi: Frenks Dāvids Orols ("Auda"), Rūdolfs Soloha (Legņicas "Miedz-2", Polija), Jānis Beks ("Metta");

Aizsargi: Iļja Korotkovs ("Auda"), Kirils Iļjins, Dāvis Cucurs (abi - "Daugavpils"), Normunds Uldriķis, Daniels Fedorovičs, Rūdolfs Zeņģis, Jegors Novikovs (visi - "Metta"), Roberts Veips ("Valmiera"), Artūrs Ļotčikovs (Jūrmalas "Spartaks");

Pussargi: Maksims Toņiševs, Kristers Lūsiņš (abi - "Valmiera"), Edgars Ivanovs ("Daugavpils"), Eduards Daškevičs ("HamKam", Norvēģija), Deniss Meļņiks (Jūrmalas "Spartaks"), Rihards Ozoliņš, Vladimirs Stepanovs (abi - "Super Nova"), Rolands Bočs ("Hoffenheim II", Vācija), Lūkass Vapne ("Metta");

Uzbrucēji: Artjoms Puzirevskis ("Metta"), Artūrs Ostapenko (Jūrmalas "Spartaks"), Markuss Kruglaužs ("Tukums 2000"/"Telms").