Samoilovs/Šmēdiņš cīņā par pirmo vietu apakšgrupā zaudē brazīliešiem

Jānis Šmēdiņš
Jānis Šmēdiņš Foto: Vadims Morozovs

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jāni Šmēdiņu pirmdien Romā piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta trešajā mačā, kurā cīnījās par uzvaru E apakšgrupā.

Samoilovs/Šmēdiņš E apakšgrupas mačā ar rezultātu 0-2 (15:21, 16:21) piekāpās brazīliešiem Žeorži Vanderlejam un Andrē Lojolam.

Samoilovs/Šmēdiņš ir izsēti ar 20. numuru, bet šodienas pretiniekiem čempionātā ir piektais numurs.

Maču ar iespaidīgu bloku sāka Samoilovs, kurš guva spēles pirmo punktu, bet pēc tam kļūdu un pāris autā izsistu bumbu dēļ latvieši nonāca iedzinējos ar 1:4 un 2:5. Vēlāk Šmēdiņa spēle pie tīkla ļāva nedaudz samazināt pretinieku pārsvaru (5:6), bet turpinājumā pēc izglābtas bumbas un "eisa" latvieši panāca 8:7 savā labā. Pēc tam gan atkal Latvijas duets nonāca iedzinējos ar mīnus trīs punktiem (9:12) un, tuvojoties seta nogalei, brazīlieši ieguva jau komfortablāku vadību (18:12). Pirmajā setā pretinieki uzvarēja ar 21:15.

Otrā seta ievadā pēc zaudēta punkta latvieši guva divus punktus pēc kārtas, Samoilovam ar eisu panākot 2:1. Vēlāk Samoilova gremde un vēl viens iespaidīgs bloks deva jau divu punktu pārsvaru (4:2), ko izdevās palielināt Šmēdiņam, piespiežot pretiniekus kļūdīties (6:3). Turpinājumā pretinieki sarežģītā izspēlē izglābās un samazināja deficītu līdz vienam punktam (6:7), bet pēc tam Andrē ar bloku panāca 8:8. Brazīlieši vadībā atgriezās seta otrajā pusē, kad pēc veiksmīga uzbrukuma panāca 14:13 un turpinājumā pēc auta - 15:13. Vēlāk pēc vēl vienas kļūdas Brazīlijas duets panāca jau plus trīs punktus (17:14), bet pēc tam uzvarēja arī otro setu (21:16).

Uzvaru Brazīlijas duets izcīnīja, lielākoties pateicoties latviešu kļūdām (12:5).

Turnīra pirmajā spēlē latvieši ar 2-0 (21:17, 21:16) uzvarēja austriešus Aleksandru Hūberu/Kristofu Dresleru (29.), bet otrajā mačā ar 2-1 (22:24, 21:15, 15:13) pieveica Salemindžeborunu Bahmanu un Arašu Vakili no Irānas (44.). Brazīlieši vispirms ar 2-1 (19:21, 21:14, 15:10) uzvarēja irāņus, bet pēc tam ar 2-1 (22:20, 21:23, 15:11) uzveica austriešus.

Pirmdien savā starpā tikās Austrijas un Irānas dueti, uzvaru ar 2-0 (21:14, 21:16) izcīnot Hūberam un Dresleram.

Šodienas pretinieks Andrē ir 2017. gada pasaules čempions, turnīrā Vīnē uzvarot kopā ar Evandru Oliveiru. Toreiz brazīlieši izslēgšanas turnīra otrajā kārtā apturēja tieši Samoilovu/Šmēdiņu. Divus gadus vēlāk Andrē, jau spēlējot kopā ar Žeorži, Latvijas duetu uzvarēja "play-off" pirmajā kārtā.

Sieviešu turnīrā Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka apakšgrupā uzvarēja divās no trīs spēlēm un arī kvalificējās izslēgšanas turnīram.

Gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē sacensības sāka 48 komandas, kas sadalītas 12 apakšgrupās.

Katras grupas divas labākās vienības, kā arī četras labākās trešo vietu ieņēmējas uzreiz iekļūs izslēgšanas cīņās. Pārējie astoņi dueti četros pāros vienā "play-off" cīņā noskaidros pēdējās četras izslēgšanas spēļu dalībnieces. Sacensību turpinājumā cīņas notiks pēc olimpiskās sistēmas.

Sacensības līdz 19. jūnijam norisināsies Romā.

Iepriekšējais pasaules čempionāts notika 2019. gadā Vācijas pilsētā Hamburgā, toreiz Graudiņa/Kravčenoka un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs izcīnīja devītās vietas, bet Samoilovs/Šmēdiņš ierindojās 17. pozīcijā.