Video "Warriors" uzvar savā laukumā un pārņem vadību NBA finālsērijā

Trešo uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijā pirmdien guva Goldensteitas "Warriors" vienība, nonākot viena panākuma attālumā no čempiontitula.

"Warriors" basketbolisti savā laukumā Sanfrancisko ar 104:94 (27:16, 24:23, 24:35, 29:20) pieveica Bostonas "Celtics" komandu, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot vadībā 3-2.

Uzvarētājiem teicami spēlēja Endrū Viginss, kurš guva 26 punktus un savāca 13 atlēkušās bumbas zem groziem. 21 punktu pievienoja Klejs Tompsons, Stefans Karijs guva 16 punktus un izpildīja astoņas rezultatīvas piespēles.

Karijs netrāpīja nevienu no izmestajiem deviņiem tālmetieniem.

"Celtics" rindās Džeisons Teitums izcēlās ar 27 punktiem un 10 bumbām zem groziem, Markuss Smārts atzīmējās ar 20 punktiem, bet Džeilens Brauns guva 18 punktus.

Pirmajā ceturtdaļā mājinieki spēja panākt pat 16 punktu pārsvaru, ko līdz puslaikam nedaudz sadeldēja viesi, ejot pārtraukumā ar -12. Trešajā ceturtdaļā iniciatīvu pārņēma jau "Celtics" spējot iegūt piecu punktu pārsvaru, taču mājinieki pirms pēdējās ceturtdaļas tomēr atspēlējās un bija vadībā ar 75:74.

Izšķirošā izrādījās pēdējā ceturtdaļa, kurā precīzāki bija "Warriors" basketbolisti, spējot panākt uzvaru sērijas piektajā mačā ar 104:94.

Sērijas sesto spēli abas komandas aizvadīs naktī uz piektdienu pēc Latvijas laika Bostonā.

"Celtics" NBA finālā spēlē pirmo reizi kopš 2010. gada, savukārt "Warriors" pēdējo astoņu gadu laikā finālā spēlē sesto reizi.