Par vardarbību apsūdzētais Gigss atstāj Velsas futbola izlasi

Raiens Gigss FOTO: AFP/SCANPIX

Raiens Gigss atkāpies no Velsas futbola izlases trenera amata, teikts Velsas Futbola asociācijas paziņojumā.

Gigss komandu faktiski nevadīja kopš 2020.gada novembra, kad tika apsūdzēts vardarbībā ģimenē. Augustā 48 gadus vecajam Gigsam būs jāstājas tiesas priekšā.

Gigsa prombūtnē Velsas izlasi vadīja Robs Peidžs, ar kuru pie stūres velsieši pirmo reizi kopš 1958.gada kvalificējās Pasaules kausa finālturnīram.

Anglijas futbola kluba Mančestras "United" leģenda Gigss Velsas izlases grožus pārņēma 2018.gada janvārī.

Gigss savulaik jau nedaudz izbaudīja galvenā trenera pienākumus, jo 2014.gadā viņš četrās spēlēs bija Mančestras "United" galvenā trenera pienākumu izpildītājs, stājoties atlaistā Deivida Moiza vietā. Zīmīgi, ka tobrīd Gigss vēl nebija noslēdzis savu spēlētāja karjeru, taču tā paša gada maijā tomēr paziņoja, ka beidz spēlēt.

Savu futbolista karjeru Gigss aizvadīja tikai Mančestras "United" rindās, kur 672 spēlēs guva 114 vārtus.

Tāpat viņš savulaik bija Velsas izlases līderis, laika posmā no 1991. līdz 2007.gadam aizvadot 64 spēles, kurās guva 12 vārtus.

Gigss "United" sistēmā bija kopš 14 gadu vecuma, bet pēc spēlētāja karjeras beigām viņš divus gadus strādāja par galvenā trenera asistentu.

Pussargs Mančestras "United" pirmajā komandā debitēja 17 gadu vecumā 1991.gadā. Mančestras kluba rindās Gigss izcīnīja 13 Anglijas čempionu titulus un divas reizes triumfēja UEFA Čempionu līgā.

Uz augšu
Back