Latvijas telpu futbola izlasi vadīs Melnkalnes speciālists Vujovičs

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Latvijas nacionālās telpu futbola izlases galvenā trenera amatā apstiprināts 48 gadus vecais Melnkalnes speciālists Vasko Vujovičs, ar kuru tiks parakstīts līgums pēc sistēmas 1+1 gads, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Karjeras laikā Vujovičs strādājis ar virkni Melnkalnes klubu un divreiz kļuvis par savas valsts čempionu (2009. un 2014. gadā). Smēlies pieredzi arī Grieķijas un Libānas augstāko līgu čempionātos, pēdējā 2016. gadā izcīnot zelta medaļas.

No 2017. līdz 2022. gadam vadījis Somijas spēcīgāko klubu "Kampuksen Dynamo" no Jiveskiles, ar kuru četras reizes kļuvis par Somijas čempionu, četras reizes atzīts par čempionāta labāko treneri un regulāri piedalījies UEFA Čempionu līgas turnīrā. Paralēli stažējies Serbijas izlasē un vairākos klubos Spānijā.

"Šī ir jauna lappuse manā karjerā. Redzu, ka šī būs jauna lappuse arī Latvijas telpu futbolā. Ļoti augstu novērtēju šo piedāvājumu strādāt ar Latvijas telpu futbola izlasi un no sirds vēlos dot pienesumu Latvijas telpu futbolam, jo šeit ir labs potenciāls sasniegt labus rezultātus," pauž treneris. 

"Man gribētos domāt, ka mana galvenā atpazīstamības zīme ir uzvarētāja mentalitāte. Uzskatu, ka to soli pa solim var iedot ikvienam Latvijas izlases spēlētājam, kā rezultātā izveidosim par līmeni labāku komandu caur kultūru, ētiku un manu filozofiju. Kādi tieši būs rezultāti, to, protams, rādīs laiks," viņš sacīja. 

Melnkalnes speciālists karjeras laikā ieguvis plašu teorētisko un praktisko izglītību, ieskaitot telpu futbola trenera kvalifikāciju Melnkalnē, B-UEFA "Futsal" kategoriju un A-FIFA "Futsal" kategoriju.

Vujovičs gatavos komandu 2024. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīram, kurā valstsvienība iesaistīsies no kvalifikācijas pamatkārtas. Tajā 36 Eiropas vadošās izlases tiks sadalītas 12 apakšgrupās pa trim katrā, savā starpā izspēlējot divu apļu turnīru ar mājas un izbraukuma spēlēm. Izloze paredzēta 6. jūlijā, bet spēles ieplānotas līdz 2023. gada martam.

Uz augšu
Back