Video ⟩ Latvijas ultrariteņbraucējs Sprude finišējis "Race Across America" sacensībās

Arvis Sprude
Arvis Sprude Foto: Ivo Perševics

Latvijas ultrariteņbraucējs Arvis Sprude pasaules prestižākajās daudzdienu garo distanču sacensībās "Race Across America" svētdien sasniedza sacensību finišu.

Distanci, kura ieskaitei bija jāpievar 12 dienās, Sprude veica 11 dienās 23 stundās 58 minūtēs.

Vecuma grupā zem 50 gadiem viņš ierindojās sestajā vietā.

Par uzvarētāju šajā vecuma grupā kļuva čehs Svata Božāks, kurš finišu solo klasē sasniedza pēc desmit dienām trim stundām sešām minūtēm.

Viņš par dienu divām stundām un 27 minūtēm apsteidza amerikāni Filu Foksu un par dienu astoņām stundām 19 minūtēm - indieti Kabiru Račuri.

Vēl septiņi sportisti šajā vecuma grupā nefinišēja.

Pirmais finišu visu grupu summā sasniedza vecuma grupas no 50 līdz 59 gadiem pārstāvis austrālietis Elans Džefersons. Viņš finišēja pēc desmit dienām 15 minūtēm, Božāku apsteidzot par nepilnām trim stundām.

Arī trešajā vietā kopvērtējumā ierindojās 50-59 gadus veco sportistu grupas pārstāvis amerikānis Džims Trauts, kurš uzvarētājam piekāpās dienu četras stundas deviņas minūtes.

No 30 riteņbraucējiem trijās vīriešu solo sacensību grupās finišēja 13 sportisti.

Sieviešu sacensībās finišēja divas no trim dalībniecēm, par uzvarētāju kļūstot šveicietei Nikolai Reistai, kura finišu sasniedza desmit dienās četrās stundās 13 minūtēs, absolūtajā vērtējumā ierindojoties trešajā vietā.

Viņa startēja vecuma grupā līdz 50 gadiem.

Sacensībās no Kalifornijas štata līdz Ņujorkai 12 dienās bija jāveic 3084,4 jūdzes jeb 4963 kilometri.