Sporta zvaigzne Farahs atklāj, ka viņš līdz šim melojis par savu identitāti

TVNET Sports
Sporta zvaigzne Farahs atklāj, ka viņš līdz šim melojis par savu identitāti
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Mo Farahs
Mo Farahs Foto: Reuters/ScanPix

Četrkārtējs olimpiskais un seškārtējs pasaules čempions Lielbritānijas vieglatlēts Muhameds Farahs intervijā BBC dokumentālajā filmā atklājis, ka viņš līdz šim melojis par savu identitāti.

Slavenais garo distanču skrējējs paziņojis, ka viņa īstais vārds ir Huseins Abdi Kahins.

"Tāpēc arī dalos ar savu stāstu, jo es beidzot vēlos sajusties normāls un neko neturēt sevī," sacīja skrējējs.

Kahins, kurš par augstiem sasniegumiem sportā Anglijā ticis iecelts bruņinieka kārtā, atklāja, ka viņš no dzimtās Somālijas tika nolaupīts deviņu gadu vecumā un nelegāli aizvests uz Lielbritāniju.

Sportists līdz šim kā savu tēvu stādīja priekšā kādu vīrieti vārdā Muktars, kurš strādā IT aģentūrā un kādu laiku bija padzīvojis Somālijas galvaspilsētā Mogadišā, tur iepazīstoties ar sportista māti.

Kahins sava īstā tēva sakarā pavēra priekškaru daudz drūmākam stāstam. Sportista tēvs patiesībā bijis vīrietis vārdā Abdi, kurš miris pilsoņu kara izraisītā konfliktā, kad Kahins bijis vien četrus gadus vecs.

"Viņš mira pēc lielgabala šāviņa trāpījuma. Lādiņš trāpīja zemē, sadalījās vairākās daļās. Viena no šīm daļām trāpīja tieši viņam pa galvu, to noraujot. Smagākais ir tas, ka pat šobaltdien es nezinu, kā viņš izskatījās," atceras olimpiskais čempions.

Zēna māte viņu atdevusi radiem, kuri dzīvojuši drošākā zonā. Tomēr Kahins ar kāda radinieka palīdzību ticis nelegāli pārvests uz Lielbritāniju, kur viņš par vēdera tiesu nodarbojies ar bērnu pieskatīšanu un citiem mājas darbiem.

"Visgrūtāk ir atzīt, ka kāds no manas ģimenes, iespējams, bija iesaistīts manis pārvešanā," sacīja skrējējs.

Kahins neizturēja un par notiekošo pasūdzējās skolas pārstāvjiem, un tad savu darbu uzsāka sociālie darbinieki. Jāatzīmē, ka ģimene, kurai viņš kalpoja, topošajam sportistam skolā atļāva iet vien no 12 gadu vecuma.

Nākamos septiņus gadus par topošo sportistu rūpējās mātes māsa Kinsi.

Ar pirmajām problēmām sportists saskārās 14 gadu vecumā, kad viņš piedalījās sacensībās Latvijā. 

"Nebija skaidrības par Muhameda imigrācijas statusu. Viņam nebija dokumentu. Mēs sākām strādāt pie pases ar Muhameda Faraha vārdu. Lielbritānijas pilsonību izkārtot bija grūti," atceras skrējēja pusaudža gadu treneris Alans Vatkinsons.

Kahins neslēpa, ka šobrīd ir satraukts par savu kā Lielbritānijas pilsoņa statusu, ņemot vērā, ka viņš publiski ir atzinies identitātes viltošanā.

Lielbritānijas imigrācijas dienests gan ir nācis klajā ar paziņojumu, ka Kahinam par sarežģījumiem pilsonības sakarā nav pamata uztraukties.

Kahins savas karjeras laikā ir izcīnījis četrus olimpiskos zeltus, triumfējot 2012. gada olimpisko spēļu 5000 un 10000 metru skrējienos, kā arī 2016. gada olimpisko spēļu 5000 un 10000 metru distancēs.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu