Vaičule par trīs sekundes simtdaļām atpaliek no iekļūšanas pusfinālā

Vaičule par trīs sekundes simtdaļām atpaliek no iekļūšanas pusfinālā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Gunta Vaičule
Gunta Vaičule Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas sprintere Gunta Vaičule svētdien ASV pasaules čempionātā vieglatlētikā savā 400 metru skrējienā ieņēma ceturto vietu, taču neiekļuva pusfinālā.

Vaičule, startējot ceturtajā no sešiem skrējieniem, veica 400 metrus 52,21 sekundē un savā skrējienā ierindojās ceturtajā vietā.

Šajā skrējienā pārliecinoši labākā bija sezonas līdere Merileidija Paulinjo, kura piektdien Dominikānas Republikas sastāvā izcīnīja zelta medaļu 4x400 metru jauktajā stafetē. Viņa finiša līniju šķērsoja 50,76 sekundēs.

Pusfinālam kvalificējās katra skrējiena pirmo trīs vietu ieguvējas un vēl sešas ātrāko rezultātu īpašnieces.

Latvijas sprintere, neskaitot skrējējas, kuras uzreiz nodrošināja vietu pusfinālā, ierindojās septītajā vietā starp pārējām pretendentēm uz pusfinālu. Viņu no iekļūšanas pusfinālā šķīra tikai trīs sekundes simtdaļas.

Kopvērtējumā Vaičule ieņēma 25. vietu.

Vaičules sezonas labākais rezultāts ir 51,93 sekundes, kas dod 96. vietu pasaules labāko sarakstā un 62. vietu pasaules rangā, bet personīgais rekords - 51,37 sekundes.

Vaičule piedalījusies divos pasaules čempionātos. 2015. gadā viņa ar finišu 52,19 sekundēs ieņēma 30. vietu, bet divus gadus vēlāk, pusfinālā finišējot 51,57 sekundēs, bija 12. pozīcijā. Pirms tam priekšsacīkstēs viņa laboja personīgo rekordu.

Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs šķēpmetēji Līna Mūze, Madara Palameika, Patriks Gailums un Rolands Štrobinders, 400 metru skrējēja Gunta Vaičule un soļotājs Arnis Rumbenieks.

Kopā ar sportistiem uz čempionātu devušies arī treneri Gints Palameiks, Mārcis Štrobinders, Zigismunds Sirmais un Edvīns Krūms.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā Jūdžinā, Oregonā, norisināsies līdz 24. jūlijam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu