Lietuvas prezidents atņem daiļslidotājiem Drobjazko un Vanagam valsts apbalvojumu

LETA
Lietuvas prezidents atņem daiļslidotājiem Drobjazko un Vanagam valsts apbalvojumu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Lietuvas daiļslidotāji Povils Vanags un Margarita Drobjazko
Lietuvas daiļslidotāji Povils Vanags un Margarita Drobjazko Foto: Eriko Ovčarenko/BNS

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda trešdien atņēma valsts apbalvojumu daiļslidotājiem Margaritai Drobjazko un Povilam Vanagam, jo viņi piedalījušies uzvedumā Krievijas pilsētā Sočos.

Lēmums dzēst abu daiļslidotāju vārdus no Lietuvas valsts apbalvojuma saņēmēju saraksta pieņemts pēc Lietuvas Valsts apbalvojumu padomes ieteikuma.

Bijusī Krievijas daiļslidotāja un Krievijas prezidenta preses pārstāvja Dmitrija Peskova sieva Tatjana Navka sociālās saziņas vietnēs pagājušajā nedēļā informēja par 9.augustā Soču arēnā plānotu izrādi, kuras dalībnieku sarakstā bija arī Vanags un Drobjazko.

Iepriekš Lietuvas prezidenta kanceleja paziņoja, ka apsvērs valsts apbalvojuma atņemšanu Drobjazko un Vanagam, ja viņi patiešām uzstāsies Sočos.

Lietuvas likumi noteic, ka valsts apbalvojumu var atņemt, ja tā saņēmēja rīcība grauj laureātu reputāciju.

2000.gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieki un divkārtējie Eiropas bronzas medaļnieki Drobjazko un Vanags Ģedimina ordeņa Bruņinieka krustu saņēma 2000.gadā.

Drobjazko un Vanags, kas sāka kopā slidot vēl Padomju Savienības laikā, bet pēc tās sabrukuma uzstājās kā Lietuvas duets, dzīvo Krievijā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu