Foto ⟩ Sākas cīņa par godalgotām vietām šaha festivālā "RTU Open 2022"

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Ar Lietuvas olimpiskās izlases dalībnieka Toma Lauruša uzvaru ātrspēles un ātrā šaha turnīrā sācies viens no Ziemeļeiropas lielākajiem šaha notikumiem "RTU Open 2022", kas starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā līdz 21. augustam pulcēs šaha lielmeistarus, jaunos talantus un entuziastus.

Klātesot Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE), Latvijas Šaha federācijas un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vadībai, 15. augustā svinīgi atklāts vienpadsmitais šaha festivāls "RTU Open". Tajā šogad piedalās ap 700 spēlētāju no 30 dažādām valstīm.

Atklājot festivālu, FIDE rīkotājdirektore un valdes priekšsēdētāja vietniece Dana Reizniece-Ozola uzsvēra tā nozīmīgo lomu Latvijas šaha dzīvē – tā ir lieliska iespēja Rīgā satikt šahistus no visas pasaules, junioriem – trenēties un gūt pieredzi, bet pieredzējušiem spēlētājiem – cīnīties par tituliem un reitinga punktiem.

Savukārt "RTU Open" dibinātājs, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) asociētais profesors Egons Lavendelis atzina, ka šogad īpašs priekš par lielāku Latvijas spēlētāju dalību festivālā.

Atklāšanas dienā cīņas A jeb lielmeistaru turnīrā sāka 143 dalībnieki no 23 valstīm, B jeb amatieru turnīrā – 44 dalībnieki no 12 valstīm, bet Y jeb jauniešu turnīrā – 49 dalībnieki no astoņām valstīm.

A turnīra reitinga favorīts ir Laurušs. Viņa galvenie konkurenti ir starptautiskais šaha lielmeistars Ņikita Meškovs (Latvija) un Itālijas pārstāvis Pjers Luidži Baso. Pirmajā kārtā favorīti izcīnīja pārliecinošas uzvaras, vienīgais lielmeistars, kurš nespēja uzvarēt, bija Eriks Blumkvists no Zviedrijas. Cīnoties neizšķirti, viņam puspunktu atņēma pieredzes bagātais FIDE meistars Vitālijs Ļevčenkovs (Latvija).

"RTU Open 2022" ievadīja ātrspēles turnīrs un ātrā šaha turnīrs jau aizvadītās nedēļas nogalē. Abos turnīros uzvaras laurus plūca Laurušs.

Ātrspēles turnīrā viņam sekoja šī gada Norvēģijas čempions Sīmens Agdesteins un talantīgais jūrmalnieks Georgijs Germanovs, kuram ir vien 14 gadu.

Savukārt ātrā šaha turnīrā uz goda pjedestāla aiz Lauruša ierindojās lielmeistars Pauļus Pultinevičus no Lietuvas un FIDE meistars Elhams Abdrlaufs no Norvēģijas. No Latvijas spēlētājiem labākos rezultātus uzrādīja starptautiskais meistars Oļegs Krivonosovs, ieņemot piekto vietu kopvērtējumā un kļūstot par labāko senioru turnīrā. 

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu