Foto ⟩ Palameika: Esmu patīkami iepriecinājusi sevi un visus līdzjutējus

LETA
Palameika: Esmu patīkami iepriecinājusi sevi un visus līdzjutējus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Latvijas šķēpmetēja Madara Palameika ceturtdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtā daudz precīzāk raidīja šķēpu tuvāk ideālajai trajektorijai, pēc fināla sasniegšanas sarunā ar Latvijas Televīzijas sporta ziņu redakciju pauda sportiste.

Palameika un Līna Mūze ceturtdien sasniedza Minhenē notiekošā Eiropas čempionāta finālu.

Lai iekļūtu sestdien gaidāmajā finālā, bija jāizpilda kvalifikācijas norma, kas ir 61 metrs, vai arī jāiekļūst labāko 12 šķēpmetēju skaitā. Palameika kvalifikācijā uzrādīja ceturto rezultātu, bet Mūze - desmito.

Palameika savā pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 54,18 metru tālumā, bet otrajā ar 60,56 metru tālu raidījumu sasniedza savu sezonas labāko rezultātu un varēja cerīgi raudzīties fināla virzienā, jo kopumā kvalifikācijā šķēpmetējas nerādīja augstvērtīgu sniegumu. Trešajā piegājienā Palameika šķēpu raidīja 57,96 metru tālumā.

"Esmu patīkami iepriecinājusi sevi un visus līdzjutējus, kā arī treneri, kurš pēc pirmā mēģinājuma bija bēdīgs. Startēju ar tādu pašu pārliecību kā pasaules čempionātā, kur varbūt nedaudz patraucēja karstums un nogurums. Ko var zaudēt - sacensības ir jāizbauda," stāstīja Palameika.

Pēc pirmā mēģinājumā latviete sapratusi, kas jāuzlabo. "Otrajā metienā daudz jaudīgāk "trāpīju šķēpā". Sagatavošanās nometnē viss liecināja par to, ka ir jābūt labam rezultātam," teica šķēpraide.

Kvalifikācijas normu izpildīja tikai divas šķēpmetējas un fināla sasniegšanai pietika ar 57,40 metru tālu metienu. "Šajā sezonā rezultāti ir tādi un arī kvalifikācijās ierasti nav tālu metienu. Redzēsim, kā būs finālā," atzina Palameika.

Palaimeikai šis ir sestais čempionāts un arī iepriekšējos piecos viņa sasniedza finālu. 2014.gadā Cīrihē viņa ar 62,04 metru tālu raidījumu izcīnīja ceturto vietu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu