Foto ⟩ Gailums un Štrobinders iekļūst Eiropas čempionātā finālsacensībās

Papildināts
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Latvijas šķēpmetēji Patriks Gailums un Rolands Štrobinders piektdien Minhenē Eiropas čempionātā vieglatlētikā neizpildīja kvalifikācijas normatīvu, taču ar sasniegtajiem rezultātiem bija pietiekoši, lai iekļūtu pamatsacensībās.

(Papildināts viss teksts.)

Gailums pirmajā mēģinājumā raidīja šķēpu 77,55 metrus tālu, bet Štrobinderam izdevās mest šķēpu 77,33 metrus tālu. Abiem sportistiem tie bija labākie rezultāti, savā kvalifikācijas grupā ieņemot attiecīgi trešo un piekto vietu.

Abiem Latvijas šķēpmetējiem netika ieskaitīts rezultāts otrajā mēģinājumā, bet izšķirošajā piegājienā ne Štrobinderam (75,54 metri), ne Gailumam (77,02 metri) neizdevās uzlabot savu rezultātu.

Neviens no šķēpmetējiem šajā kvalifikācijas grupā neizpildīja normatīvu, bet labāko rezultātu sasniedza Viteslavs Veselijs no Čehijs, kuram izdevās mest šķēpu 79,27 metru tālumā.

Lai iekļūtu svētdien paredzētajās pamatsacensībās, jāizpilda kvalifikācijas norma, kas ir 83,50 metri, vai arī jāiekļūst labāko 12 šķēpmetēju skaitā. Atlasē kopā piedalījās 24 sportisti.

Tikmēr Gatis Čakšs B kvalifikācijā pēc neieskaitīta rezultāta pirmajā mēģinājumā otrajā piegājienā sasniedza 74,63 metru atzīmi. Arī trešais mēģinājums izrādījās neveiksmīgs, rezultātam netiekot ieskaitītam.

Arī B kvalifikācijā neviens no šķēpmetējiem neizpildīja normu, labāko rezultātu 81,81 metrs sasniedzot čeham Jakubam Vadlejham.

Kvalifikācijas kopvērtējumā Gailumam un Štrobinderam padevās attiecīgi astotais un desmitais labākais rezultāts, kas ļāva nodrošināt vietu pamatsacensībās. Čakšs noslēdza Eiropas meistarsacīkstes 17. vietā.

Pasaules čempionātā Gailums un Štrobinders, raidot šķēpu attiecīgi 79,66 un 79,39 metru tālumā, kvalifikācijas sacensībās ieņēma attiecīgi 13. un 15. vietu, bet Čakšs pēc saslimšanas ar Laimas slimību nepaguva atlabt tik ātri, lai startētu pasaules čempionātā.

Gailuma sezonas labākais rezultāts ir viņa personiskā rekorda vērtie 83,65 metri, Štrobinderam izdevies mest šķēpu 80,91 metra tālumā, kamēr Čakšs maija sākumā sasniedza savu labāko rezultātu, raidot šķēpu 83,66 metrus tālu.

Štrobinderam šīs ir ceturtās Eiropas meistarsacīkstēs, un labāko rezultātu viņam izdevās sasniegt 2018. gadā, kad tika izcīnīta 11. vieta. Savukārt gan Gailums, gan Čakšs Eiropas čempionātā startē otro reizi, abiem iepriekš sacenšoties 2018. gadā un ieņemot attiecīgi 14. un 13. vietu.

Foto: Mūze un Palameika Eiropas čempionātā

No citām disciplīnām piektdienas vakarā uzmanību pelnīs uzvarētāju noskaidrošana sieviešu un vīriešu konkurencē prestižajā 200 metru distancē.

Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā pārstāv Līna Mūze, Madara Palameika, Patriks Gailums, Rolands Štrobinders un Gatis Čakšs šķēpa mešanā, Gunta Vaičule 400 metru sprintā, Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanā un Raivo Saulgriezis 20 kilometru soļošanā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu