"RTU Open 2022" uzvar Lietuvas lielmeistars Pultinevičs

TVNET Sports
"RTU Open 2022" uzvar Lietuvas lielmeistars Pultinevičs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pauļus Pultinevičs
Pauļus Pultinevičs Foto: Ieva Salmane

Viens no Ziemeļeiropas lielākajiem šaha notikumiem noslēdzies ar Lietuvas šaha lielmeistara Pauļa Pultineviča uzvaru. "RTU Open" notika vienpadsmito reizi, pulcējot ap 700 spēlētāju no 30 pasaules valstīm.

Festivāla galvenajā turnīrā 144 dalībnieku konkurencē Pultinevičs izcīnīja sešas uzvaras, trīs reizes spēlēja neizšķirti un kopsummā ieguva 7,5 punktus. Par puspunktu no viņa atpalika trīs lielmeistari – Toms Kantāns (Latvija), kurš pēc papildrādītājiem tika ierindots otrajā vietā, Erik Blomqvist (Zviedrija), kurš ieguva bronzu, un Kaido Kulaots (Igaunija).

Jauniešu vidū labākos rezultātus ieguva Elham Abdrlauf (Norvēģija), ar 6,5 punktiem viņš festivāla kopvērtējumā ieņem sesto vietu. Labākā seniora nosaukumu izcīnīja Igor Glek (Beļģija), ar sešiem punktiem ierindojoties 12. vietā kopvērtējumā, bet dāmu konkurencē nepārspēta palika lielmeistare Laura Rogule (Latvija). Viņai 5,5 punkti un 29. vieta.

Amatieru turnīrā ar septiņiem punktiem finišu sasniedza divi spēlētāji – Anahit Muradyan (Armēnija) un Aivars Skuja (Latvija). Pateicoties labākiem papildrādītājiem, par uzvarētāju tika kronēta A. Muradyan. Bronzu izcīnīja Emīls Jānis Mieriņš (Latvija). 

Par jauniešu turnīra uzvarētāju ar astoņiem punktiem pārliecinoši kļuva Reinis Valdats (Latvija), par punktu apsteidzot Anton Rychagov (Igaunija) un Karol Mielcuch (Polija), kuri attiecīgi ieņem otro un trešo vietu. 

Abos amatieru nedēļas nogales turnīros bija izteikta vietējo spēlētāju dominance. C turnīrā par uzvarētāju kļuva Valdis Saulespurēns (seši punkti), kurš pārstāv ASV šaha federāciju, kuram seko Renārs Osis un Arvīds Andrejevs. 

Savukārt īsā klasiskā šaha jeb D turnīrā uzvarēja Larisa Gordijeviča (Latvija), iegūstot 6,5 punktus un apsteidzot Valēriju Rižihu un Vadim Voronov (Lietuva). 

Pēc festivāla noslēguma notika tradicionālais ātrspēles turnīrs, kurā triumfēja Lietuvas izlases dalībnieki. Uzvaru ar 10 punktiem izcīnīja Tomas Laurušas, kam sekoja Pultinevičs un Titas Stremavičius. Labākais no Latvijas bija Matīss Mustaps (5. vieta). 

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu