"Ajax" UEFA Čempionu līgas pamatturnīru uzsāk ar pārliecinošu uzvaru

"Ajax" futbolisti
"Ajax" futbolisti Foto: EPA/Scanpix

Nīderlandes futbola klubs Amsterdamas "Ajax" trešdien, 7. septembrī, UEFA Čempionu līgas pirmajā mačā tika pie pārliecinošas uzvaras.

A grupas "Ajax" savā laukumā ar rezultātu 4:0 (3:0) pārspēja Glāzgovas "Rangers".

Laukuma saimnieki izvirzījās vadībā jau 17.minūtē, kad "Rangers" vārtos bumbu raidīja Edsons Alvaress.

32.minūtē "Ajax" pārsvaru dubultoja Stevenam Berghuiss, bet vēl pēc minūtēs 3:0 panāca Muhameds Kuduss.

Otrā puslaika izskaņā 80.minūtē ceturto reizi šajā mačā tika pārspēts "Rangers" vārtsargs, precīzam esot Stevenam Bergveinam.

Šodien šajā grupā vēl tiksies pagājušās sezonas Čempionu līgas fināliste "Liverpool" un "Napoli".

Tikmēr D grupā mājas spēlē Eiropas līgas uzvarētāja Frankfurtes "Eintracht" ar rezultātu 0:3 (0:0) piedzīvoja neveiksmi pret Lisabonas "Sporting".

Noslēdzoties pirmajam puslaikam bez gūtiem vārtiem, vien 65.minūtē Lisabonas komandai izdevās izvirzīties vadībā, vārtus gūstot Markusam Edvardsam.

67.minūtē "Sporting" pārsvaru dubultoja Trinkau, bet 82.minūtē 3:0 panāca Nunu Santoss.

D grupā šodien spēkosies vēl Totenhemas "Hotspur" un Marseļas "Olympique".

Jau ziņots, ka Latvijas futbola klubs RFS Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā divu spēļu summā spēlēja 2:2 ar Somijas čempioni Helsinku HJK, bet piekāpās pēcspēles sitienos ar 4:5 un sacensības turpināja UEFA Konferences līgā, iekļūstot grupu turnīrā.

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas, no kurām daļa ir pārvarējusi četras kvalifikācijas kārtas.

2021./2022.gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides "Real" ar 1:0 pārspēja "Liverpool".