Video ⟩ Noskaties: "US Open" mačs, kas ilga piecas stundas un noslēdzās trijos naktī

Spānijas tenisists Karloss Alkarass
Spānijas tenisists Karloss Alkarass Foto: Reuters/ScanPix

ASV atklātajā tenisa čempionātā jeb "US Open" trešdien tika aizvadīta turnīra vēsturē otra ilgākā spēle.

19 gadus vecais spānis Karloss Alkarass (ATP 4.) grūtā piecu setu cīņā "US Open" ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6-3, 6-7 (7:9), 6-7 (0:7), 7-5, 6-3 pārspēja itālieti Janiku Sineru (ATP 13.).

Duelis ilga piecas stundas un 15 minūtes, kļūstot par otro ilgāko maču "US Open" vēsturē. 1992. gadā pusfināla cīņa starp Stefanu Edbergu (Zviedrija) un Maiklu Čengu (ASV) norisinājās piecas stundas un 26 minūtes.

Alkarass un Siners spēli noslēdza plkst. 2.50 naktī pēc Ņujorkas laika. Iepriekšējais rekords vēlākajam "US Open" spēles noslēgumam bija plkst. 2.26 naktī.

"Godīgi sakot, es joprojām nezinu, kā to paveicu. Tas ir neticami un apbrīnojami," pēc uzvaras sacīja Alkarass.

"Šis [zaudējums] kādu laiku sāpēs," atzina 21 gadu vecais Siners. "Es rīt, pareizāk sakot - es šodien pamodīšos un kaut kā centīšos no šī paņemt tikai pozitīvo."

Jau ziņots, ka Alkarass pusfinālā spēkosies ar amerikāni Frensisu Tiafo (ATP 26.), kurš ar rezultātu 7-6 (7:3), 7-6 (7:0), 6-4 pieveica neitrālo sportistu krievu Andreju Rubļovu (ATP 11.).

Otra pusfināla pārī spēkosies norvēģis Kaspers Rūds (ATP 7.) un neitrālais sportists krievs Karens Hačanovs (ATP 31.).