Foto ⟩ Latvijas pludmales volejbolistu treneris Vilde: Mēs pārsteidzām visu pasauli

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Ņemot vērā šajā sezonā mainīgos duetu sastāvus, Latvijas U-19 vīriešu pludmales volejbola komandu trenerim pasaules čempionātā Atvaram Vildem bija grūti noticēt, ka pāri meistarsacīkstēs demonstrēs savu labāko sniegumu.

Kristians Fokerots/Gustavs Auziņš svētdien Turcijā pasaules U-19 čempionātā pludmales volejbolā finālā pārspēja citu Latvijas pāri Olivers Bulgačs/Dāvis Teteris un izcīnīja zelta godalgas.

Ar 15.numuru izliktie Fokerots/Auziņš finālā ar 2-0 (21:16, 21:17) guva panākumu pār Bulgaču/Teteri, kuri vispirms pārvarēja trīs kvalifikācijas kārtas un pamatturnīrā bija izsēti ar pēdējo 32.numuru.

"Šis turnīrs bija īpašs un noteikti vēl ilgu laiku paliks atmiņā. Liels prieks, ka mēs beigās pierādījām, ka esam labāki. Prieks par šo turnīru un sezonu kopumā - divas medaļas Eiropā un viena pasaules čempionātā, tas man ir liels notikums. Domāju, ka šī sezona ir ļoti nozīmīga manai turpmākajai karjerai," Latvijas Volejbola federācija (LVF) citē Fokerota teikto.

Auziņš atzina, ka ar Fokerotu ir ļoti priecīgi un lepni par paveikto, jo aizvadīja lielisku turnīru. "Jau no paša sākuma koncentrējāmies uz katru spēli, laukumā atdevām visu, esam ļoti priecīgi, ka sacensības šādi noslēgušās. Jā, šis ir viens no labākajiem turnīriem manā dzīvē," stāstīja Auziņš.

Arī Teteris, čempionātu noslēdzot ar sudraba medaļu, secināja, ka pēc turnīra var teikt tikai labus vārdus.

"Atbraucām un zinājām, ka varam cīnīties ar visām komandām, neskatoties uz to, ka mērķis bija nosprausts tikt līdz ceturtdaļfināla spēlēm. Cīnījāmies un nospēlējām maksimālo spēļu skaitu, spējām parādīt, ka Latvija ir konkurētspējīga valsts. Vēl joprojām grūti noticēt, ka finālā abas komandas bija no Latvijas," atzīmēja Teteris.

Bulgačs tikmēr atklāja, ka duets uz turnīru nebrauca ar īpašām gaidām par fināla sasniegšanu, taču abi ar Teteri apzinājušies, ka ir laba komanda un spēj cīnīties ar visiem pāriem.

"Uz katru spēli gājām kā uz pēdējo un centāmies parādīt savu labāko sniegumu. Esam priecīgi un apmierināti ar mūsu sniegumu, kaut arī finālā līdz uzvarai nedaudz pietrūka. Šī medaļa ir labs sasniegums un būs motivācija strādāt tālāk. Apziņa, ka esam otrie pasaulē, liek domāt, ka ieguldītais darbs atmaksājas un mēs strādājam pareizajā virzienā. Īpašs paldies trenerim Atvaram," stāstīja Bulgačs.

Vilde neslēpa prieku un emocijas par izdevušos turnīrus. Sezonas sākumā mērķi bijuši pēc iespējas labāk sagatavoties pasaules čempionātam.

"Tomēr, zinot to, ka sezona ir gara un čempionāts ir tās noslēgumā, tas bija liels izaicinājums. Ņemot vērā to, ka sezonas laikā ar dažādiem virknējumiem startējām Eiropas čempionātos, bija grūti noticēt, ka mums izdosies parādīt labāko sniegumu. Izdevās, un uz citu fona izskatījāmies labāki gan fiziskajā, gan psiholoģiskajā, gan arī tehniskajā ziņā," atzina Vilde.

Gan spēlētāji, gan pats treneris labi jutuši spēli un viens otrā ieklausījušies, pludmales volejbolisti labi izpildījuši trenera dotos norādījumus un arī paši nebaidījušies interpretēt pretinieku darbības.

"Taktika strādāja un rezultāts liecina pats par sevi. Ar divām komandām tikt galā visu nedēļu ir bijis liels izaicinājums, jāsaka paldies sieviešu izlases trenerim un citiem, kuri bija atbraukuši līdzi. Mēs pārsteidzām visu pasauli, paldies visiem atbalstītājiem," uzsvēra Vilde.

Jau ziņots, ka sieviešu sacensībās duets Deniela Konstantinova/Līva Ēbere sestdien cieta zaudējumu "play-off" cīņu pirmajā kārtā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu