Horvātijas futbolisti cīņā par pirmo vietu grupā uzveic Dāniju

Horvātijas izlases futbolisti
Horvātijas izlases futbolisti Foto: SIPA/Scanpix

Horvātijas vīriešu futbola izlase ceturtdien UEFA Nāciju līgas A līgas mačā mājās svinēja uzvaru pār Dāniju, izvirzoties pirmajā vietā grupā.

A līgas pirmajā grupā Horvātija mājās pieveica Dāniju ar 2:1 (0:0).

49.minūtē Borna Sosa vadībā izvirzīja mājiniekus, bet 77.minūtē dāņi pēc Kristiana Eriksena raidījumi rezultāts tika izlīdzināts.

79.minūtē mājinieku labā vēl vienus vārtus guva Lovro Majers - 2:1.

Otrā grupas spēlē par nepalikšanu grupā pēdējā vietā Francija mājās ar 2:0 (0:0) pārspēja Austriju.

Vārtus 56.minūtē guva Kilians Mbapē, bet deviņas minūtes vēlāk - Olivjē Žirū, kuram rezultatīva piespēle pirmo vārtu guvumā.

Turnīra tabulā pēc piecām kārtām Horvātijai ir desmit, Dānijai deviņi, Francijai pieci un Austrijai četri punkti.

Tikmēr A līgas ceturtajā grupā uzvaras svinēja favorītes. Nīderlande izbraukumā ar 2:0 (0:0) pieveica Poliju.

Vārtus 14.minūtē guva Kodijs Gakpo un 60.minūtē Stefens Bergveins.

Otrā grupas spēlē Beļģija mājās ar 2:1 (2:0) pārspēja Velsu.

Kevins de Brujne desmitajā minūtē un Miši Batšuaji pēc de Brujnes piespēles 37.minūtē panāca 2:0 pārsvaru.

50.minūtē vienus vārtus atspēlēja Kifers Mūrs.

Pēc pieciem mačiem A līgas ceturtajā grupā 13 punkti ir Nīderlandei, desmit guvusi Beļģija, četrus sakrājusi Polija, bet viens ir Velsai.

Nāciju līgā grupu uzvarētājas nākamajā sezonā nopelna iespēju spēlēt augstākā grupā. Proti, komanda, kas uzvar kādā no C grupām, tiek pie iespējas startēt kādā no B grupām, savukārt B grupu uzvarētājas nākamajā sezonā spēkojas A grupās. C grupas vājākās komandas tiekas izslēgšanas cīņās, lai noskaidrotu divas vienības, kas izkritīs uz D līgu, vietā nākot tās divām spēcīgākajām vienībām.

Nāciju līgas turnīrs norit trešo reizi.

Iepriekšējās sezonas finālturnīrs norisinājās pērn oktobrī, Francijai titulcīņā uzvarot Spāniju. Pirmajā sezonā finālturnīru uzņēma Portugāle, mājiniekiem kļūstot par vēsturē pirmajiem UEFA Nāciju līgas čempioniem.