Austrālijas basketbolistes trešajā Pasaules kausā pēc kārtas iekļūst pusfinālā

Austrālijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien Pasaules kausa (PK) ceturtdaļfinālā izcīnīja uzvaru, kas ļāva iekļūt starp četrām labākajām komandām trešajā PK izcīņā pēc kārtas.

Ceturtdaļfināla mačā Austrālija ar rezultātu 86:69 (26:16, 26:21, 20:11, 14:21) uzvarēja Beļģiju.

Austrālijas uzvaru sekmēja Keila Džordža, kura guva 19 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, kamēr Marianna Tolo pievienoja 13 punktus. Latviešu izcelsmes austrāliete Sāra Blicavs laukumā bija 23 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā guva 12 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, sakrājot otro labāko efektivitātes koeficientu komandā (19).

Pretinieču rindās Jūlija Almona izcēlās ar 15 gūtajiem punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, bet vēl 13 punktus sakrāja Kiara Linskensa un Hinda del Abdelkadera.

Austrālija, kas pusfinālā stāsies pretī Ķīnai, iekļuva starp labākajām četrām komandām arī 2018. un 2014. gadā.

Citās ceturtdaļfināla spēlēs ASV komanda uzvarēja serbietes ar 88:55, bet Kanādas izlase pieveica puertorikānietes ar 79:60. Abas uzvarētājas tiksies pusfinālā, kas notiks 30.septembrī.

Cīņa par bronzas godalgām un fināls notiks 1. oktobrī.

Iepriekšējā Pasaules kausā 2018. gadā triumfēja ASV basketbolistes, kuras kopumā uzvarējušas desmit no 18 turnīriem.