Foto ⟩ RFS teicams mačs pret Konferences līgas grupas līderiem "Bašakšehir"

Latvijas čempionvienība futbolā RFS trešdien UEFA Konferences līgas grupu turnīra trešajā mačā pret Stambulas "Bašakšehir", noslēdzošās spēles 20 minūtes spēlējot mazākumā, cīnījās bezvārtu neizšķirti.

Spēles ievadā vairāk uzbruka Stambulas vienība, bet 17. minūtē RFS tika pie standartsituācijas, kas labi tika izspēlēta, taču pēc Tomislava Šariča sitiena bumba lidoja garām "Bašakšehir" vārtiem.

Savukārt 24. minūtē Emersons Deusleisānu ieskrēja pretinieku soda laukumā un mēģināja piespēlēt uz vārtu priekšu, bet piespēle, lidojot pārāk augstu, neatrada adresātu.

Tuvojoties pirmā puslaika noslēgumam, 37. minūtē RFS no zaudētiem vārtiem glāba Pāvels Šteinbors. Pēdējās piecās minūtēs arī Latvijas vienība mēģināja izveidot pretuzbrukumus, taču līdz pienācīgām vārtu gūšanas iespējām RFS nenonāca.

56. minūtē pēc Kevina Frīzenbihlera, kurš laukumā devās vien otrajā puslaikā, piespēles vienatnē pret pretinieku vārtsargu izgāja Andrejs Iličs, kura raidītā bumba atsitās pret vārtu pārliktni, rezultātam paliekot nemainīgam.

60. minūtē pirmo dzelteno kartīti nopelnīja Tomašs Šimkovičs, bet minūti vēlāk dzelteno "plāksteri" saņēma arī pretinieku pussargs Mahmuts Tekdemirs.

Neveiksmīgas epizodes rezultātā pie otrās dzeltenās kartītes tika Šimkovičs, atstājot rīdziniekus mazākumā, kad līdz spēles beigām bija palikušas vēl 20 minūtes.

Vēl 81. minūtē Iliču nomainīja aizsargs Vitālijs Maksimenko, bet 85.minūtē Deniss Rakels devās laukumā Jovana Vlalukina vietā.

Mazāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām RFS tika pie stūra sitiena, pēc kura izdevās sitiens pa vārtiem, taču Stambulas komandas vārtsargs palika nepārspēts.

Kompensācijas laikā Šariču nomainīja Artūrs Zjuzins. Pie dzeltenās kartītes vēl tika Šteinbors un pretiniekus futbolists Bertrāns Traore, taču tas vairs neizmainīja spēles iznākumu.

Citā A apakšgrupas spēlē Florences "Fiorentina" izbraukumā ar rezultātu 3:0 (2:0) uzvarēja Edinburgas "Hearts".

A apakšgrupā pēc trīs spēlēm Turcijas klubam ir septiņi punkti, Itālijas komandai ir četri punkti, Skotijas vienībai - trīs punkti, un Latvijas komandai - divi punkti.

RFS komandai šajā spēlē līdzās nevarēja būt rīdzinieku galvenais treneris Viktors Morozs, kurš iepriekšējā mačā tika noraidīts laukuma. Morozu aizstāja galvenā trenera asistents Vladimirs Žavoronkovs.

Citā A apakšgrupas spēlē Edinburgā vietējā "Hearts" cīnās ar Florences "Fiorentina".

RFS grupu turnīrā debitēja ar negaidītu neizšķirtu 1:1 pret "Fiorentina", bet otrajā spēlē mājās ar 0:2 atzina "Hearts" pārākumu. Savukārt Stambulas futbolisti pārliecinoši uzvarēja abos aizvadītajos mačos - 4:0 Edinburgā pret "Hearts" un 3:0 mājās pret "Fiorentina".

Pēc šī mača RFS 13. un 27.oktobrī viesosies Stambulā un Edinburgā, bet grupu turnīra pēdējā spēlē Rīgā aizvadīs dueli ar "Fiorentina" futbolistiem.

Iekļūstot grupu turnīrā, RFS no UEFA garantējusi vismaz 3,3 miljonus eiro.

RFS ir vēsturē otrā Latvijas komanda, kas iekļuvusi UEFA klubu turnīru apakšgrupu sacensībās. No Latvijas klubiem iepriekš tikai "Ventspils" bija spēlējusi Eiropas klubu sacensību grupu turnīrā. Kurzemnieki pirms 13 gadiem pēc UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas "play-off" kārtas nepārvarēšanas sezonu turpināja UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

UEFA Konferences līga ir Eiropā trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas. Maijā Tirānā par turnīra pirmo čempioni tika kronēta Itālijas komanda "AS Roma".

2022./2023.gada sezonā fināls norisināsies Čehijas galvaspilsētā Prāgā.