Latvijas klubu cīņās Baltijas līgas sacensības ar uzvaru uzsāk Jūrmalas un Jēkabpils klubi

Latvijas pārstāvēto komandu startā Baltijas Vīriešu volejbola līgas (BVVL) sacensībās pa uzvarai šajā nedēļas nogalē izcīnīja RTU Robežsardze/Jūrmala un SK Jēkabpils Lūši.

Nedēļu pēc uzvaras “Optibet” Superkausa izcīņā RTU Robežsardze/Jūrmala volejbolisti sezonu Baltijas līgā uzsāka ar 3-2 (21:25, 25:16, 25:17, 23:25, 16:14) panākumu pār Daugavpils Univesitāte/Ezerzeme. Piektajā setā daugavpilieši bija vadībā ar 12:8, taču tad zaudēja astoņus punktus pēc kārtas, piekāpdamies arī visā mačā.

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 29 punktiem bija Matīss Gabdulļins. 19 punktus savāca Roberts Kļaviņš, kurš piecus punktus guva ar bloku un četrus – ar servi, 15 punktus guva Gatis Slavēns, 10 – Patriks Pinka.

Viesu rindās četri volejbolisti sakrāja vismaz 10 punktus. 16 punkti tika Andrim Širjakovam, 14 – Ērikam Voroņko, 12 – Devidam Žolnerovičam, 11 – Armandam Rokjanam un 10 – Antonam Nazarovam, abiem pēdējiem izceļoties ar trim blokā gūtiem punktiem.

Svētdien Superkausa spēles atkārtojumā Jūrmalas klubs Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta zālē ar 1-3 (25:20, 21:25, 21:25, 19:25) bija spiests piekāpties valsts čempioniem no SK Jēkabpils Lūši.

Pirmajā setā pēc 6:10 mājinieki guva sešus punktus pēc kārtas, pēc tam neatļaudami viesiem sasniegt vairāk kā neizšķirtu (12:12). Savukārt pārējos trijos setos, atskaitot pašu sākumu, jēkabpilieši visu laiku bija vadībā. Pēdējo punktu viesi guva pēc labas Jēkaba Dzeņa serves pretinieku rindās, taču Patriks Pinka uzbrukuma sitienu izdarīja pretinieku laukuma pusē, kas uzvaru deva SK Jēkabpils Lūši volejbolistiem.

Mājinieku labā Gabdulļins sakrāja 17, bet Kļaviņš un Dzenis – pa 13 punktiem, Dzenim izceļoties ar četriem blokiem.

Jēkabpiliešiem 15 punktus guva Andrijs Čmirovs, pa 14 punktiem – Armands Āboliņš un Zigurds Adamovičs, kura kontā četri rezultatīvi bloki, 12 – Kristers Kandzāns, bet deviņus punktus sakrāja cēlājs Jānis Jansons, trīs no tiem gūstot ar “eisiem”, kā arī uzbrūkot ar 55% efektivitāti.

“Vakar Jūrmalas un Daugavpils komandu spēli skatījāmies, arī puiši, katrs savās mājās. Neko jaunu, atskaitot dažus Gabdulļina pamainītus uzbrukuma virzienus, gan tur neredzējām, un arī šodien pretinieki nepārsteidza. Pa nedēļu jau arī neko īpaši jaunu izdomāt nevar,” pēc uzvaras teica Jēkabpils Lūšu treneris Mārcis Obrumans.

“Iespējams, ka vakardienas garā piecu setu spēle atstāja savu iespaidu uz šodienas maču, taču mums pašiem spēle bija ļoti “brāķaina”. Atsevišķās epizodēs aizsardzībām nepacēlām bumbas vai nenobloķējām, kaut gan zinājām, ko pretinieki darīs, taču uzvarai ar to pietika. Reizēm ir gandarījums par labi nospēlētu zaudētu cīņu, bet šoreiz gribējās uzvaru jebkādā veidā – gan lai revanšētos par zaudējumu Superkausā, gan lai ar uzvaru iesāktu sezonu un saņemtu pārliecību par saviem spēkiem. Pašiem vēl ir daudz darāmā,” piebilda Obrumans.

Divu Latvijas volejbolistu pārstāvēto klubu cīņā Edvarta Buivida Barrus/Voru VK savā laukumā ar 3-0 (25:18, 25:23, 25:21) pieveica Tallinas Selver/TalTech ar Eduardu Stieģeli sastāvā un ar divām uzvarām divās spēlēs izvirzījās turnīra tabulas galvgalī. Buivids vēl nebija iekļauts pieteikumā, bet Stieģelis uz maiņu devās laukumā otrajā setā un guva divus punktus uzbrukumā.

Nedēļas nogalē sākās arī “Optibet” Nacionālās līgas turnīrs vīriešiem. Ar grūtu uzvaru piecos setos to sāka čempioni Vecumnieki, bet zaudējumu pirmajā cīņā viesos piedzīvoja fināliste Augšdaugava.

BVVL

08.10. 17.00 RTU Robežsardze/Jūrmala – DU/Ezerzeme 3-2 (21:25, 25:16, 25:17, 23:25, 16:14)

09.10. 17.00 RTU Robežsardze/Jūrmala – SK Jēkabpils Lūši 1-3 (25:20, 21:25, 21:25, 19:25)

“Optibet” Nacionālā līga vīriešiem

08.10. 12.00 VK Ventspils – Rīgas Tehniskā universitāte 0-3 (20:25, 15:25, 19:25); Aukmanis 9 – Nasonovs 18

08.10. 18.00 Vecumnieki – VK Aizpute 3-2 (22:25, 27:29, 25:19, 25:16, 15:13); Aivis Āboliņš 24 – Mucenieks 20

09.10. 15.00 VK Kuldīga/Kuldīgas NSS – Jēkabpils Juniori/JSS 1-3 (25:19, 18:25, 20:25, 22:25)

09.10. 17.00 VK Jelgava – Augšdaugava 3-0 (25:22, 25:21, 25:13); Keišs 13 – Vilcāns 10