Zībarts un Strautmane ar "Olympiakos" iekļūst FIBA Eirolīgas pamatturnīrā (29)

Basketbola treneris Mārtiņš Zībarts
Basketbola treneris Mārtiņš Zībarts Foto: FIBA.com

Latvijas trenera Mārtiņa Zībarta vadītā Grieķijas komanda Pirejas "Olympiakos", kuru pārstāv Digna Strautmane, ceturtdien nodrošināja vietu šīs sezonas Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīrā.

Kvalifikācijas A apakšgrupas otrajā spēlē "Olympiakos" ar rezultātu 84:60 (21:21, 18:11, 21:18, 24:10) pārspēja turnīra saimnieci Belgradas "Crvena zvezda".

Strautmane šajā cīņā guva astoņus punktus, 29 minūtēs un 32 sekundēs grozā raidot četrus no pieciem divpunktu metieniem un netrāpot savu vienīgo "trejaci". Tāpat viņa izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, vienreiz pārkāpa noteikumus, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra divas bumbas, iekrāja pozitīvu +/- rādītāju (+17) un nopelnīja 14 efektivitātes koeficienta punktus.

Uzvarētājām 25 punktus guva Megana Gustafsone.

Pirmajā spēlē Grieķijas klubs ar 73:54 pārspēja Rumānijas vienību Sfintugeorges "Sepsi SIC".

Tikmēr Elīna Babkina guva desmit punktus, kamēr viņas pārstāvētais Izraēlas klubs Ramlas "Eliztur" B grupas cīņā Miškolcā ar rezultātu 72:64 (17:22, 20:10, 24:22, 11:10) uzvarēja Ankaras "Botaš" no Turcijas.

Babkina laukumā pavadītajās 28 minūtēs un 11 sekundēs realizēja vienu no trīs divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un abus divus soda metienus. Latviešu saspēles vadītājas kontā bija arī divas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, sešas kļūdas, viena pārtverta bumba, trīs piezīmes, pozitīvs +/- rādītājs (+13) un četri efektivitātes koeficienta punkti.

Otrdien Babkinas komanda ar 54:80 piekāpās mājiniecēm Miškolcas DVTK, kas savstarpējā spēlē uzvarēja Ankaras basketbolistes un ieguva vietu pamatturnīra.

Pamatturnīrā, kur vietu jau nodrošinājušas 13 komandas, iekļūs tikai grupas uzvarētājas.

Iepriekšējā sezonā Eirolīgā uzvaru izcīnīja Ungārijas "Sopron", kas finālā ar 60:55 pieveica Stambulas "Fenerbahce".