Video ⟩ Merzļikins savā sezonas pirmajā spēlē ielaiž piecus vārtus

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins sestdien neglāba Kolumbusas "Blue Jackets" komandu no zaudējuma Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē.

"Blue Jackets" izbraukumā ar 2:5 (0:1, 2:1, 0:3) atzina Sentluisas "Blues" pārākumu.

Merzļikins, aizvadot savu šīs sezonas pirmo spēli, atvairīja 20 no 25 pretinieku metieniem. Slimības dēļ latviešu vārtsargs nevarēja piedalīties sezonas pirmajos divos mačos.

Mača sestajā minūtē Merzļikinu vairākumā pārspēja Pāvels Bučņevičs, bet otrajā periodā pēc nospēlētām 64 sekundēm mājinieku pārsvaru dubultoja Vladimirs Tarasenko. Spēles trešajā minūtē ar 18 sekunžu intervālu Džordanu Biningtonu sarūgtināja Gustavs Nīkvists un Šons Kuralī - 2:2.

Tiesa, trešā perioda otrajā pusē Merzļikins bija spiests kapitulēt vēl trīs reizes - pa ripai viņa sargātajos vārtos ieraidīja Ivans Barbaševs, Džeiks Neiborss un Tarasenko.

Biningtons cīņu noslēdza ar 23 atvairītiem metieniem.

Savu 400. rezultatīvo piespēli karjerā "Blue Jackets" pirmajos gūtajos vārtos nopelnīja Merzļikina jaunais komandas biedrs Džonijs Gudro, kurš NHL aizvada savu desmito sezonu.

Tikmēr uzbrucējs Teodors Bļugers sestdien vēl neuzsāka savu sezonu, kamēr viņa pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" mājās ar 6:2 (1:1, 1:0, 4:1) pārspēja Tampabejas "Lightning".

Ķermeņa augšdaļas savainojuma dēļ Bļugers sezonu sāks vēlāk, taču jau sestdien viņš piedalījās ledus treniņā un pret viņu varēja pielietot kontakta spēli.

Pēc tam, kad piektajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Stīvens Stemkoss, "Penguins" līdz trešā perioda 14.minūtei guva piecus bezatbildes vārtus. Mājiniekiem izcēlās Sidnijs Krosbijs, Dentons Heinens, Džeiks Gencels, Džefs Kārters un Braiens Rasts. Breidens Points nedaudz samazināja "Penguins" pārsvaru, bet Rikards Rakels ātri atjaunoja četru vārtu pārsvaru.

Mača rezultatīvākais spēlētājs Krosbijs spēli noslēdza ar vieniem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm. "Penguins" sezonas pirmajos divos mačos katrā guvusi pa sešiem vārtiem.

"Blue Jackets" sezonas pirmajos trīs mačos ir bez punktiem, turpretī "Penguins" divās cīņās guvusi maksimālo punktu skaitu jeb četrus.

NHL regulārajā čempionāta komandas aizvadīs pa 82 spēlēm.