Rallijkrosa pilots Baumanis debitēs rallijā

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Latvijas autosportists Jānis Baumanis
Latvijas autosportists Jānis Baumanis Foto: Evija Trifanova/LETA

Viens no Latvijas vadošajiem rallijkrosa pilotiem Jānis Baumanis nedēļas nogalē debitēs rallija disciplīnā, informē "RA Events".

Baumanis savas pirmās sacensības rallijā aizvadīs šajā svētdienā, 30.oktobrī, kad Biķernieku kompleksās sporta bāzes teritorijā norisināsies Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) rallijsprinta 2022.gada kausa izcīņas sezonas noslēdzošais posms "Rallijsprints Latvija".

Baumanis debitēs uzreiz jaudīgākajā ieskaites klasē "Absolūtā ieskaite", startējot ar Elvisam Hermanim sagatavotu "Škoda Fabia Proto" automašīnu, pašam Hermanim pildot stūrmaņa pienākumus. Starp Baumaņa ieskaites klases konkurentiem atrodami arī tādi rallija disciplīnā pieredzējuši piloti kā Ivars Vasaraudzis ("Škoda Fabia Proto"), kurš tādējādi atzīmēs savu 50. dzimšanas dienu, LAF prezidents Raimonds Kisiels ("Škoda Fabia R5"), Eiropas rallija čempionāta dalībnieks Mārtiņš Sesks ("Škoda Fabia R4"), un zviedru autosportists Karls Peders Nordstrands ("Škoda Fabia Rally2").

"Šī nebūs pirmā reize, kad apsvēru iespēju startēt rallijā - un tomēr šī būs pirmā reize, kad visi kauliņi sakrituši tā, ka tiešām varēšu sēsties pie rallija auto stūres un startēt ātrumposmos. Lai gan šis nebūs klasisks grunts seguma rallijs ar ātri tuvojošiem kokiem, bet labi zināmā Biķernieku trase, visi citi rallija elementi būs klātesoši - galvenais no kuriem stūrmanis, kurš lasīs stenogrammu. Teikšu godīgi, īsti pat nezinu ko sagaidīt un kā tas būs, ka kāds visu laiku lasa priekšā, kur jābrauc," "RA Events" citē Baumaņa teikto.

Baumanis ar šādu "Škoda Fabia Proto" automašīnu līdz šim nav braucis un arī sacensībās izmantojamās riepas viņam būšot pilnīgi nezināmas.

"Ņemot vērā, ka piedāvājumu startēt rallijsprintā saņēmu faktiski pēdējā brīdī, arī sagatavošanās treniņi mums nav paredzēti. Visu šo iemeslu kopsummā sagaidu ļoti saistošu svētdienu, kurā gūt daudz jaunu zināšanu, emociju, un arī atmiņu, bet galvenais - gūt prieku, ko sniedz startēšana ar sporta automašīnu sacensībās," atzīmēja Baumanis.

"Rallijsprints Latvija" starts paredzēts svētdien, 30.oktobrī, plkst.10.30, bet pirmais ātrumposms - plkst.10.43. Dalībniekiem paredzēti kopumā septiņi ātrumposmi, ar sportisko distanci 61,75 kilometru garumā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu