Vaļijevas dopinga lieta: WADA brīdina Krieviju

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Kamila Vaļijeva
Kamila Vaļijeva Foto: AFP/SCANPIX

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) sūdzēs Krievijas Antidopinga aģentūru (RUSADA) Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), ja RUSADA nepaātrinās izmeklēšanu daiļslidotājas Kamilas Vaļijevas dopinga lietošanas lietā, paziņoja WADA prezidents Vitolds Banka.

Pagājušajā nedēļā RUSADA paziņoja, ka tā neatklās ne Vaļijevas sēdes datumu, ne spriedumu, piebilstot, ka tā pieņēmusi lēmumu "aizsargāt pusaudzes intereses", kas ir "aizsargāta persona".

Vaļijevai šis statuss tika piešķirts, jo iespējamā pārkāpuma izdarīšanas brīdī viņa vēl nebija 16 gadus veca.

"WADA ir nobažījusies par Vaļijevas lietas nemitīgo novilcināšanu un tagad ir oficiāli paziņojusi RUSADA, ka gadījumā, ja lieta netiks ātri izskatīta, WADA izmantos savas tiesības par to vērsties pa taisno Sporta arbitrāžas tiesā," Banka ceturtdien ierakstīja "tviterī".

Vaļijeva dopinga skandāla centrā nonāca Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Krieviete, kura tobrīd bija 15 gadus veca, kļuva par pirmo sievieti, kurai olimpiskajās sacensībās izdevies veikt četrkāršo lēcienu, palīdzot Krievijas komandai nodrošināt zeltu komandu ieskaitē.

Vēlāk atklājās, ka pirms spēlēm viņai bija pozitīvs trimetazidīna tests. Tās ir zāles, ko lieto angīnas ārstēšanai, taču tās ir aizliegtas sportistiem, jo uzlabo izturību.

Foto: Kamila Vaļijeva treniņā Pekinas olimpiskajās spēlēs

CAS ļāva Vaļijevai turpināt startēt olimpiskajās spēlēs, atsaucoties uz viņas vecumu, taču neatbrīvojot viņu no dopinga lietošanas pārkāpuma.

Pēc vairāku valstu ar ASV priekšgalā sašutuma par lēmumu ļaut viņai turpināt sacensības favorīte Vaļijeva individuālo sacensību finālā piedzīvoja vairākus kritienus un finišēja ceturtajā vietā.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nolēma nepiešķirt medaļas nevienai no komandu sacensību dalībniecēm, kamēr nav atrisināta krievietes dopinga lieta.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu