Video ⟩ Girgensonam rezultatīva piespēle, "Sabres" pagarina "Penguins" zaudējumu sēriju

Zemgus Girgensons
Zemgus Girgensons Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons trešdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli un palīdzēja Bufalo "Sabres" izcīnīt uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionāta spēlē.

"Sabres" savā laukumā ar rezultātu 6:3 (0:1, 1:1, 5:1) pārspēja Pitsburgas "Penguins" komandu, kuras sastāvā traumas dēļ šosezon vēl nav spēlējis latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers.

Bufalo komanda izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, savukārt Pitsburgas vienība piedzīvoja sesto zaudējumu pēc kārtas.

Girgensons laukumā pavadīja 11 minūtes un 40 sekundes (1:37 skaitliskajā mazākumā), uzvarēja divos no pieciem iemetieniem un maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Ar rezultatīvu piespēli Girgensons atzīmējās mača pirmspēdējā minūtē, kad viņa komandas biedrs Kails Okposo ieraidīja ripu tukšos vārtos un panāca rezultātu 5:3.

Divus vārtus uzvarētāju labā guva Viktors Olofsons, kuram otro precīzo metienu izdevās realizēt septiņas sekundes pirms mača beigām, raidot ripu tukšos pretinieku vārtos.

NHL zvaigzne Sidnijs Krosbijs šajā mačā palika bez rezultativitātes punktiem, turklāt "Penguins" kapteinis sakrāja negatīvu lietderības koeficientu -4, savukārt Jevgeņija Malkina kontā divas rezultatīvas piespēles (-2).

Džeisons Zakers un Džošs Arčibalds mača pirmajā daļā izvirzīja "Penguins" vadībā 2:0. Trešā perioda pašā sākumā Džeiks Gencels realizēja skaitlisko vairākumu un panāca 3:1 par labu Pitsburgai. Turpinājumā Bufalo lauza spēles gaitu.

"Sabres" sastāvā ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli (1+1) izcēlās Teidžs Tompsons, kurš pēdējos trīs mačos kopā sakrājis 11 punktus (6+5), bet sezonā kopumā 10 mačos 14 punktus (7+7).

28 gadus vecais Girgensons ar rezultatīvu piespēli izcēlies otro maču pēc kārtas. Šosezon 10 mačos uzbrucēja kontā ir divi gūti vārti, divas rezultatīvas piespēles un pozitīvs lietderības koeficients +1.

"Sabres" ar 14 punktiem ieņem otro vietu Atlantijas divīzijā, savukārt "Penguins" ar 11 punktiem ierindojas septītajā jeb pirmspēdējā pozīcijā Metropolitēna zonā.