Video ⟩ "Blue Jackets" ar Merzļikinu vārtos piekāpjas NHL čempionei

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kas "Global Series" ietvaros notika Somijas pilsētā Tamperē, atvairīja 30 pretinieku metienus, taču viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" piedzīvoja ceturto neveiksmi pēc kārtas.

"Blue Jackets" ar rezultātu 3:6 (0:2, 2:1, 1:3) piekāpās Kolorādo "Avalanche".

"Avalanche" pa Merzļikina vārtiem meta 35 reizes, kamēr "Blue Jackets" izpildīja 39 metienus pa Kolorādo vienības vārtiem.

Merzļikins pirmo reizi tika pārspēts jau otrajā minūtē. "Avalanche" devās pretuzbrukumā un Logans O'Konors ar spēcīgu plaukstas metienu meta garām Kolumbusas aizsargiem, ripai atrodot ceļu uz Latvijas vārtsarga sargātajiem vārtiem.

Savukārt 13.minūtē Kolorādo vienība izmantoja vairākumu un vārtu priekšā komandas biedra metienu pielaboja Džozefs Teilors Komfers, panākot 2:0. Nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz trešdaļas beigām "Blue Jackets" tika pie iespējas spēlēt vairākuma, taču pēc vairākiem mēģinājumiem iebakstīt ripu vārtos nespēja samazināt deficītu.

Otrā trešdaļa sākās ar "Avalanche" trešajiem vārtiem. Savā aizsardzības zonā kļūdījās "Blue Jackets" aizsargi un pretinieki atņēma ripu, kam sekoja Miko Rantanena precīzs metiens.

Īsi pēc ielaistajiem vārtiem Kolumbusas hokejisti varēja spēlēt vairākumā, un pēc nospēlētām četrām sekundēm vairākumā pirmos vārtus "Blue Jackets" labā guva Jakubs Vorāčeks, bet 28.minūtē Patriks Laine ar spēcīgu metienu vārtu tālajā stūrī samazināja deficītu līdz vieniem vārtiem.

"Blue Jackets" turpināja atspēlēšanos un noslēdzošā perioda ievadā rezultātu izlīdzināja Šons Kurali. Trešā perioda turpinājumā "Avalanche" guva trīs bezatbildes vārtus, vispirms precīzam esot Rantanenam, bet pēc tam divu vārtu pārsvaru atjaunojot Keilam Makaram, kam sekoja vēl viens Rantanena metiens jau tukšos "Blue Jackets" vārtos.

"Blue Jackets" rindās Laine izcēlās ar vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, kamēr Rantanens trīs gūtajiem vārtiem pievienoja arī rezultatīvu piespēli, tiekot pie četriem rezultativitātes punktiem.

Abas komandas sestdien plkst.20 pēc Latvijas laika tiksies vēlreiz.

"Blue Jackets" ar izcīnītiem sešiem punktiem 11 mačos Austrumu konferencē ierindojas 16.pozīcijā, kamēr "Avalanche" ar 11 punktiem desmit mačos Rietumu konferencē ieņem astoto vietu.