Kurtuā ar nevainojamu spēli vārtos sekmē Beļģijas uzvaru pār Kanādu (153)

Ar uzvaru Pasaules kausa (PK) izcīņas finālturnīru trešdien sāka Beļģijas futbola izlase, kas Katarā ar 1:0 (1:0) apspēlēja Kanādas valstsvienību, kas pa sāncenša vārtiem izpildīja 21 sitienu. Tibo Kurtuā Beļģijas vārtos atvairīja 11 metru soda sitienu.

Vārtus guva Mišī Bačuajī.

Spēli aktīvāk iesāka kanādieši, kuri nekautrējās sists pa vārtiem. Pirmajā puslaikā viņi 14 reizes sita pa vārtiem, kamēr beļģi - tikai četrreiz, vārtu četrstūrī gan abām komandām trāpot pa divām reizēm.

Kanādai lieliska iespēja gūt pirmos vārtus Pasaules kausa finālturnīros radās 11. minūtē ar 11 metru soda sitienu, kurš pēc video atkārtojuma noskatīšanās tika piešķirts par Janika Karasko spēli ar roku savā soda laukumā.

Tomēr Alfonso Deiviss, tēmējot kreisajā stūrī, sita neveiksmīgi - ne pārāk tālu no vārtsarga Tibo Kurtuā, kurš bumbu atvairīja. Pie tās pirmais bija Deiviss, taču nespēja apstrādāt bumbu ātri un precīzi, zaudējot iespēju sist pa vārtiem.

39. minūtē vēlreiz tika skatīts video atkārtojums par to, vai kanādiešiem būs iespēja izpildīt vēl vienu 11 metru soda sitienu, taču tiesneša lēmums bija labvēlīgs beļģiem.

Kad jau šķita, ka puslaiks beigsies bez gūtiem vārtiem, pēc izcilas Tobija Alderveirelda piespēles pāri vairāk nekā puslaukumam aci pret aci ar Kanādas vārtsargu Milanu Borjanu nonāca Bačuajī, pēc bumbas atsitiena pret zemi ar vienu pieskārienu raidot to vārtu labajā stūrī, - 1:0 Beļģijas labā.

Otro puslaiku beļģi sāka ar divām izmaiņām viduslīnijā, desmit minūšu laikiem abiem laukumā nākušajiem (Andrē Onanam un Tomā Menjē) saņemot pa dzeltenajai kartītei.

Kanādiešu centieni iekarot Beļģijas vienības vārtus beidzās ar neveiksmi un zaudējumu šajā mačā.

Līdz šim savā starpā Beļģijas un Kanādas valstsvienības nebija tikušās.

Kreisās kājas augšstilba muskuļa savainojuma dēļ beļģiem pirmajā spēlē bija jāiztiek bez uzbrucēja Romelu Lukaku.

Pirmais mačs F grupā trešdien ar Horvātijas un Maroku līdzdalību beidzās bez gūtiem vārtiem.

Savukārt E grupā spāņi ar 7:0 (3:0) sagrāva Kostariku.

Divus vārtus guva Ferrans Torress, pa vieniem - Dani Olmo, Marko Asensio, Gavi, Karloss Solers un Alvaro Morata.

Otrā spēlē tika piedzīvota sensācija, Japānas valstsvienībai ar 2:1 (0:1) uzvarot četrkārtējo pasaules čempioni Vāciju, kurai bija pārsvars spēles laikā.

Japānas izlasē izcēlās Ricu Doans un Takuma Asano, bet Vācijas izlases labā vārtus guva Ilkajs Gindoans.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026. gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Beļģijas izlases sastāvs: Tibo Kurtuā; Tobijs Alderveirelds, Jans Vertongens, Leanders Dendonkers; Aksels Vitsels, Juri Tīlemanss (Andrē Onana, 46. min.), Edens Azārs (kapt., Leandro Trosārs, 62. min.), Janiks Karasko(Tomā Menjē, 46. min.), Timotijs Kastaņs; Kevins de Brujne, Mišī Bačuajī (Luī Openda, 78. min.).

Kanādas izlases sastāvs: Milans Borjans; Elisteirs Džonstons, Kamals Millers, Stīvens Vitorija; Stīvens Eustakio (Džonatans Osorio, 81. min.), Atiba Hačinsons (kapt., Izmaels Konē), Alfonso Deiviss, Ričijs Lereija (Sems Adekugbe, 74. min.); Džuniors Hoilets (Kails Lerins, 58. min.), Teidžons Bukenens (Līems Millers, 81. min.), Džonatans Deivids.