Mesi pret Levandovski, Argentīna pret Poliju - turpinās cīņas par iekļūšanu PK astotdaļfinālā

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Lionels Mesi
Lionels Mesi Foto: dpa/scanpix

Pasaules kausa futbolā finālturnīrā trešdien tiks noskaidrotas vēl trīs astotdaļfinālistes, vienā no mačiem Argentīnas un Polijas izlašu sastāvā laukumā tiekoties attiecīgi Lionelam Mesi un Robertam Levandovskim.

D grupā plkst.17 tiksies Austrālija un Dānija, bet tajā pašā laikā spēkosies arī Tunisija un Francija, kura jau nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā.

Savukārt C grupā plkst.21 Polija stāsies pretī Argentīnas futbolistiem, bet paralēli notiekošajā spēlē Saūda Arābija spēlēs ar Meksiku. Latvijas Televīzijas 7.kanāls tiešraidē pārraidīs Austrālijas un Dānija, kā arī Polijas un Argentīnas maču.

D grupā Dānija spēlēja 0:0 ar Tunisiju, Francija ar 4:1 pieveica Austrāliju un ar 2:1 - Dāniju, bet Austrālija svinēja minimālu uzvaru pār Tunisiju.

Pēc divām spēļu kārtām Francijai ir seši, Austrālijai - trīs punkti, bet Tunisijai un Dānijai ir pa punktam.

Dānija un Austrālija vienīgajā savstarpējā spēlē Pasaules kausa izcīņā pirms četriem gadiem grupā spēlēja 1:1.

Francija un Tunisija Pasaules kausa spēlēs nav tikušās.

Savukārt C grupā Argentīna pirmajā kārtā sensacionāli ar 1:2 zaudēja Saūda Arābijai, bet otrajā kārtā ar 2:0 pieveica Meksiku. Polija ar Meksiku spēlēja 0:0, bet Saūda Arābiju uzvarēja ar 2:0.

Iekļūt astotdaļfinālā vēl sapņo visas četras izlases. Polijai ir četri punkti, Argentīnai un Saūda Arābijai - pa trim punktiem un Meksikai - viens punkts.

Polija ar Argentīnu Pasaules kausā tikušās divreiz. 1978.gadā, kad Argentīna savā laukumā pirmo reizi kļuva par pasaules spēcīgāko komandu, otrajā grupu turnīrā Argentīna pieveica Poliju ar 2:0. Pirms četriem gadiem VFR Polija grupu turnīrā pieveica pretiniekus ar 3:2 un vēlāk izcīnīja bronzas medaļas.

Saūda Arābija ar Meksiku tikusies trīsreiz, visās trijās reizēs uzvaru svinot meksikāņiem. 1995.gada Konfederāciju kausā Meksika uzvarēja ar 2:0, 1997.gadā šajās pašās sacensībās svinēja uzvaru ar 5:0, bet divus gadus vēlāk sagrāva pretiniekus ar 5:1.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūst astotdaļfinālā un turpina cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Uz augšu