Francijai no D grupas astotdaļfinālā pievienojas Austrālija

Pasaules kausa (PK) izcīņas astotdaļfinālam no D apakšgrupas kvalificējās Austrālijas un Francijas valstsvienība, kas vietu spēcīgāko 16 komandu pulkā bija nodrošinājusi jau pirms grupas turnīra trešā mača.

D apakšgrupas trešās kārtas spēlē Austrālija ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Dāniju.

Austrālijas futbolisti salīdzinoši vienkārši spēlēja aizsardzībā, vairākkārt ar tālu sitienu izraidot bumbu ārā no aizsardzības zonas, kamēr dāņi apņēmīgi centās veidot uzbrukumus.

60. minūtē, pateicoties individuālajai meistarībai, Metjū Lekijs apspēlēja divus Dānijas aizsargus un pārspēja arī pretinieku vārtsargu, izvirzot vadībā austrāliešus.

Otrā puslaika kompensācijas laikā dāņiem padevās vairāki uzbrukumi, taču neviens no tiem nenoslēdzās ar precīzu sitienu pa Austrālijas vārtiem.

Dānijai šajā spēlē obligāti bija nepieciešama uzvara, lai iekļūtu astotdaļfinālā, kamēr austrāliešiem derēja arī neizšķirts, ja vien Tunisija paralēlajā mačā neuzvar francūžus.

Austrālijas izlases sastāvs: Metjū Raiens, Milošs Degeneks, Kijs Roulzs, Azizs Behičs, Harijs Soutars, Metjū Lekijs (Aijdins Hrustičs, 89. minūte), Ārons Mūijs, Džeksons Ērvains, Kreigs Gudvins (Kianu Bakuss, 46. minūte), Railijs Makgrī (Beilijs Raits, 74. minūte), Mičēls Djūks (Džeims Maklārens, 82. minūte).

Dānijas izlases sastāvs: Kaspers Šmeihels, Joakims Andersens, Joakims Mēle (Andrēass Korneliuss, 69. minūte), Andrēass Kristensens, Rasmuss Nisens Kristensens (Aleksandrs Bahs, 46. minūte), Matīass Jensens (Mikels Damsgords, 59. minūte), Kristians Ēriksens, Andrēss Skovs-Olsens (Roberts Skovs, 69. minūte), Pjērs Emīls Hojbjergs, Jespers Lindstrems, Martins Braitvaits (Kaspers Dolbergs, 59. minūte).

Tikmēr paralēli notiekošajā spēlē Francija ar rezultātu 0:1 (0:0) zaudēja Tunisijai, kurai bija nepieciešama ne tikai uzvara, lai iekļūtu astotdaļfinālā, bet arī neizšķirts paralēli notiekošajā mačā.

Lai gan pirmajā puslaikā vairāk bumbu kontrolēja francūži, arī Tunisijas futbolisti izdarīja četrus sitienus Francijas vārtu virzienā, kamēr francūži pretinieku vārtus mēģināja iekarot divas reizes.

58. minūtē Tunisiju vadībā izvirzīja Vābi Hazri, kurš pēc Jusufa Fofana kļūdas laukuma vidusdaļā tika pie bumbas pretuzbrukumā un raidīja to vārtos.

Francūžiem izdevās gūt vārtus otrā puslaika kompensācijas laikā, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiesneši tos neieskaitīja.

Francijas izlases sastāvs: Stīvs Mandanda, Aksels Dizazī, Rafaels Varāns (Viljams Saliba, 63. minūte), Jusufs Fofana (Antuāns Grīzmans, 73. minūte), Ibrahima Konatē, Mateo Genduzī (Usmans Dembelē, 79. minūte), Oreljāns Tšuamenī, Eduardo Kamavinga, Randals Kolo Muanī, Žordāns Veretū (Adriāns Rabjo, 63. minūte), Kingslijs Komans (Kilians Mbapē, 63. minūte).

Tunisijas izlases sastāvs: Ajmens Dāmens, Montasars Talbi, Jasine Meriā, Naders Gandri, Ali Māluls, Aisa Laiduni, Eljess Shiri, Vadždi Kehrida, Vābi Hazri (Isams Džebali, 60. minūte), Muhameds Ali ben Romdāns (Gajlens Šalali, 74. minūte), Aniss ben Slimans (Ali Abdi, 83. minūte).

Pēc trīs spēļu kārtām Francijai izcīnījusi sešus punktus, Austrālija ar tādu pašu punktu skaitu atrodas par vienu vietu zemāk, abām izlasēm iekļūstot astotdaļfinālā. Trešo vietu D apakšgrupā ieņēma Tunisija ar četriem punktiem, bet Dānija ar vienu punktu ierindojās ceturtajā pozīcijā.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūst astotdaļfinālā un turpina cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002. gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026. gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.