Video ⟩ Porziņģis spēlē rezultatīvi, taču saņem mācībstundu no "Lakers" zvaigznes Deivisa

Kristaps Porziņģis un Entonijs Deiviss
Kristaps Porziņģis un Entonijs Deiviss Foto: EPA/Scanpix

Kristaps Porziņģis svētdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē kļuva par savas komandas rezultatīvāko spēlētāju, taču tas neglāba no zaudējuma pretinieku vienībai, kuras sastāvā laukumā dominēja Entonijs Deiviss.

Vašingtonas "Wizards" savā laukumā ar rezultātu 119:130 piekāpās Losandželosas "Lakers", piedzīvojot sesto zaudējumu pēdējos septiņos mačos, savukārt pretinieki izcīnīja astoto panākumu pēdējās desmit spēlēs.

Porziņģis nospēlēja 34 minūtes un kļuva par mājinieku komandas rezultatīvāko spēlētāju ar 27 punktiem (2p. 10/19, 3p. 1/6, soda metieni 4/6), kā arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

Vēl latvieša kontā trīs rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas, viens bloķēts metiens, divas piezīmes un negatīvs +/- rādītājs -7.

"Wizards" ilggadējais līderis Bredlijs Bīls nospēlēja tikai trīs minūtes, guva divus punktus un spēli noslēdza priekšlaicīgi kājas muskuļa traumas dēļ.

26 punktus guva Kails Kuzma, 19 pievienoja Danels Gefords, 16 iemeta Korijs Kisperts, 14 punkti Montem Morisam.

"Lakers" sastāvā neapturams bija Deiviss, kurš guva 55 punktus (2p. 20/27, 3p. 2/3, soda metieni 9/9), izcīnīja 17 atlēkušās bumbas un bloķēja trīs metienus.

Losandželosas kluba centram nedaudz pietrūka līdz karjeras rekorda atkārtojumam. 2016. gadā viņš guva 59 punktus pret Detroitas "Pistons".

"Lakers" iepriekšējā spēlē pret Milvoki "Bucks" komandu Deiviss guva 44 punktus. Pēdējos deviņos mačos viņš vidēji guvis 35,3 punktus.

Deiviss aizvadīja lielisku spēli - nedz Porziņģim, nedz citiem "Wizards" spēlētājiem neizdevās "Lakers" centru apturēt kaut uz mirkli.

Lebrons Džeimss uzvarētāju labā guva 29 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un veica sešas rezultatīvas piespēles.

Vēl 20 punktus iemeta Lonijs Vokers IV, bet Rasels Vestbruks atzīmējās ar sešiem punktiem un 15 rezultatīvām piespēlēm.

"Lakers" jau pirmajā puslaikā iekrāja 21 punkta pārsvaru. Trešās ceturtdaļas sākumā starpība pieauga līdz 29 punktiem (85:56).

"Wizards" no spēles izpildīja pat vairāk metienu nekā "Lakers" (105 pret 96), taču mājiniekiem precizitāte piekliboja, it sevišķi no tālās distances, jo izdevās trāpīt tikai katru ceturto trīspunktnieku (10 no 39 jeb 25,6%).

Pēc vairākiem zaudējumiem "Wizards" komanda Austrumu konferencē atkāpusies uz 11. vietu ar bilanci 11-13.

"Lakers" ar 10 uzvarām un 12 zaudējumiem ieņem 12. vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.