Foto ⟩ Argentīna sakauj Horvātiju un zelta mačā cīnīsies par čempiontitulu (3)

Par pirmo finālisti Pasaules kausa (PK) izcīņas finālturnīrā otrdien Katarā kļuva Argentīnas futbola izlase, kas pusfināla mačā ar 3:0 (2:0) pārliecinoši pieveica Horvātijas valstsvienību. Argentīnas pretinieks noskaidrosies Marokas - Francijas spēlē trešdien.

Pirmos vārtus Argentīnas izlases labā guva Lionels Mesi, kurš ar 11 precīziem sitieniem ir kļuvis par valstsvienības visu laiku rezultatīvāko spēlētāju Pasaules kausa finālturnīros, pārspējot Gabrielu Batistutu, bet divreiz uzvarētājiem izcēlās Hulians Alvaress.

Mesi otrdien laukumā devās savā 25. mačā Pasaules kausa finālturnīrā, panākot rekordistu Lotāru Mateusu.

Argentīnas izlases galvenais treneris Lionels Skaloni šajā mačā veica divas izmaiņas sākumsastāvā - diskvalificētā kreisās malas aizsarga Markosa Akunjas vietā spēli sāka Nikolass Taljafiko, bet aizsargu Lisandro Martinesu aizvietoja balsta pussargs Leandro Paredess. Zlatko Daličs starta vienpadsmitniekā izmaiņas neveica.

Mačā nebija būtisku pavērsienu līdz 32. minūtei, kad horvāti nenosargāja Alvaresu, kurš izskrēja viens pret Dominiku Livakoviču, un horvātu vārtsargam nekas cits neatlika kā pārkāpt noteikumus. Uz Horvātijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru ar neatvairāmu sitienu zem vārtu pārliktņa realizēja Mesi - 34. minūtē 1:0.

Piecas minūtes vēlāk pēc ātras pārejas uzbrukumā Alvaress meistarīgi apspēlēja vairākus pretiniekus un panāca jau 2:0 Argentīnas izlases labā.

Horvāti pirmā puslaika sākumā veica vairākas maiņas, taču vēlamo rezultātu nepanāca. Puslaika vidū, 69. minūtē, pēc Mesi individuālām darbībām pretinieku laukuma pusē piespēli pretī vārtiem saņēma Alvaress, kurš panāca 3:0.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļuva astotdaļfinālā un turpina cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002. gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026. gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Argentīnas futbola izlases sastāvs: Damjans Martiness; Navels Molina (Huans Moits, 86. min.), Kristians Romero, Nikolass Otamendi, Nikolass Taljafiko; Rodrigo de Pauls (Ezekjels Palasioss, 74. min.), Leandro Paredess (Lisandro Martiness, 62. min.), Enco Fernandess, Aleksiss Makalisters (Anhels Korrea, 86. min.), Lionels Mesi, Hulians Alvaress (Paulo Dibala, 74. min.).

Horvātijas futbola izlases sastāvs: Dominiks Livakovičs; Josips Juranovičs, Dejans Lovrens, Joško Gvardiols, Borna Sosa (Mislavs Oršičs, 46. min.); Luka Modričs (Lovro Majers, 81. min.), Marcelo Brozovičs (Bruno Petkovičs, 50. min.), Mateo Kovačičs; Mario Pašaličs (Nikola Vlašičs, 46. min.), Andrejs Kramaričs (Marko Livaja, 72. min.), Ivans Perišičs.