Bendika finišē pirmajā trīsdesmitniekā PK posma sprintā

Baiba Bendika
Baiba Bendika Foto: Edijs Pālens/LETA

Baiba Bendika piektdien Francijā Pasaules kausa biatlonā trešajā posmā izcīnīja 25. vietu 7,5 kilometru sprinta sacensībās, bet Annija Sabule ieņēma 94. pozīciju.

Bendika trasē devās ar 13. numuru, pa reizei kļūdoties katrā no abām šaušanām un ierindojoties 25. vietā.

Uzvarētājai no Zviedrijas Annai Mangnusonei, kura šāva precīzi, viņa zaudēja minūti un 1,5 sekundes.

Otra Latvijas pārstāve Sabule katrā no šaušanām kļūdījās divreiz un ar sešu minūšu un 0,6 sekunžu atpalicību no uzvarētājas ieņēma 94. vietu 95 sportistu konkurencē.

27 gadus vecajai Mangnusonei, kura iepriekš augstāk par septīto vietu Pasaules kausa sacensībās nebija tikusi, to izcīnot 2016./2017. gada sezonas sacensībās Antholcā, tas bija pirmais goda pjedestāls Pasaules kausa posmos.

Otro vietu ieņēma viņas tautiete Linna Pēšone, kura ar vienu kļūdu stāvus šaušanā Mangnusonei zaudēja 12,8 sekundes.

Arī viņai pēc divām trešajām vietām šī ir augstākā sasniegtā vieta Pasaules kausa posmos.

Trešo vietu izcīnīja vāciete Denīze Hermane-Vika, kura ar vienu kļūdu guļus šaušanā uzvarētājai zaudēja 15,2 sekundes.

Ceturto vietu izcīnīja pirmo sezonu Pasaules kausā aizvadošā francūziete Sofī Šovo, kuras augstākā vieta Pasaules kausa posmos līdz piektdienai bija 19., piektā finišēja somiete Mari Edere, bet sestā - itāliete Liza Vitoci.

Pasaules kausa kopvērtējuma līdere ir francūziete Žilija Simona, kura sakrājusi 326 punktus, uz otro vietu ar 300 punktiem pakāpusies Hermane-Vika, bet trešā ar 282 punktiem ir Vitoci ar 242 punktiem.

Bendika, kura piektdien nopelnīja 16 punktus, ar 59 punktiem atrodas 32.pozīcijā.

Sprintā vadībā ar 190 punktiem ir Hermane-Vika, 166 punktus sakrājusi Pēšone, bet 138 punktus - austriete Liza Hauzere, taču tikpat punktu nopelnījusi arī Vitoci.

Bendika ar 49 punktiem ir 26. vietā.

Pirmajā posmā Somijā Bendika sprintā ieņēma 28. vietu, iedzīšanā - 31.vietu un individuālajā disciplīnā - 44. vietu, bet otrajā posmā Austrijā viņa sprintā izcīnīja 21. vietu un iedzīšanā ierindojās 53. pozīcijā.

Sabulei šis bija pirmais starts šīs sezonas Pasaules kausa sacensībās.

Sestdien gan sievietēm, gan vīriešiem notiks iedzīšanas sacensības, kamēr svētdien - sacensības ar kopēju startu.

Ceturtais Pasaules kausa posms no 2.līdz 8. janvārim paredzēts Pokļukas trasē Slovēnijā, kamēr noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts martā Oslo.