Foto ⟩ Mesi finālā vārtus guva, kad uz laukuma atradās 13 Argentīnas futbolisti (9)

Lionels Mesi 2022. gada Pasaules kausa (PK) izcīņas finālā guva divus vārtus, palīdzot Argentīnas izlasei pēc 36 gadu pārtraukuma izcīnīt prestižo trofeju. Tiesa, viņa otrais vārtu guvums raisa diskusijas, jo tobrīd laukumā atradās 13 Argentīnas spēlētāji.

Argentīna svētdien Kataras pilsētā Lūseilā finālā, pamatlaikam un pagarinājumam noslēdzoties neizšķirti ar 3:3 (2:0), 11 metru pēcspēles sitienu sērijā ar 4:2 pārspēja Franciju un trešo reizi vēsturē kļuva par pasaules čempioni.

108. minūtē Mesi izvirzīja vadībā Argentīnu ar 3:2. Viņš bija pirmais pie atlēkušās bumbas un no tuvas distances to trieca vārtos. Tobrīd gan laukumā izskrēja divi Argentīnas rezervisti. Sociālajos tīklos par šo epizodi izcēlušās plašas diskusijas. Daudzi uzskata, ka vārtu guvumu šī iemesla dēļ nevajadzēja atzīt.

Šie divi rezervisti pasteidzās svinēt Argentīnas vārtu guvumu.

Realizējot 11 metru soda sitienu, Mesi 23. minūtē atklāja spēles rezultātu, 13 minūtes vēlāk Anhels di Marija panāca 2:0.

Mesi 11 metru sitienu sērijā realizēja arī savu pendeli.

Argentīnai šis bija sestais fināls vēsturē un pirmais kopš 2014. gadā, bet Francija titulmačā spēlēja ceturto reizi.