Šautriņmetējs Razma parāda labu sniegumu, bet piekāpjas divkārtējam pasaules čempionam

Madars Razma.
Madars Razma. Foto: dpa/scanpix

Madars Razma ceturtdien Londonā zaudēja Profesionālās šautriņu korporācijas (PDC) rīkotā pasaules čempionāta šautriņu mešanā otrajā kārtā, piekāpjoties divkārtējam pasaules čempionam no Skotijas Gerijam Andersonam.

Razma zaudēja par "Lidojošo skotu" iesauktajam Andersonam ar 1-3.

Pirmajā setā Andersons uzvarēja pirmos divus legus, taču Razma atspēlējās, piekāpjoties titulētajam pretiniekam vien piektajā legā.

Otrajā setā pēc zaudēta pirmā lega, latvietis uzvarēja nākamajos divos un, kad Andersons rezultātu izlīdzināja, noslēdza setu savā labā ar 3-2.

Arī trešajā setā Razma pēc zaudēta pirmā lega nākamajos divos uzvarēja, taču vairāk Andersons izdarīt neļāva, uzvarot piecos legos.

Ceturtajā setā jau Razma izvirzījās vadībā pēc uzvarēta pirmā lega. Tad divos labāks bija pretinieks, ceturtajā latvietim izdevās panākt izlīdzinājumu, bet piektajā uzvaru svinēja skots, iekļūstot 1/16 finālā.

Tur viņš trešdien tiksies ar mača, kurā tiksies Anglija pārstāvis Kriss Dobijs un nīderlandietis Marteins Klērmakers, uzvarētāju.

Razma pasaules rangā ieņem 34. vietu, bet 2015. un 2016. gada pasaules čempions Andersons pasaules rangā ieņem 11. vietu.

Pasaules čempionāts Londonā norisinās "Alexandra Palace" un noslēgsies 3. janvārī.

2023. gada pasaules čempionāta kopējais balvu fonds ir 2,5 miljoni britu mārciņu (2,865 miljoni eiro).

Uzvarot pirmajā kārtā, Razma nopelnīja 15 000 sterliņu mārciņu (17 190 eiro).

Razma PDC pasaules čempionātā debitēja 2019. gadā, apstājoties pirmajā kārtā, 2020. gadā pārvarēja pirmo kārtu, bet pagājušogad zaudēja pirmajā kārtā.