Ābols pirms mača ar Slovākiju: Jāspēlē no pirmās līdz pēdējai minūtei. Visiem...

Artis Ābols
Artis Ābols Foto: Ekrānšāviņš no video

Latvijas izlasei pasaules hokeja U-20 čempionātā Monktonā jau jāgatavojas piektdienas spēlei, Latvijas Hokeja federācija (LHF) citē Latvijas U-20 valstsvienības galveno treneri Arti Ābolu.

Jau ziņots, ka ceturtdien B grupas mačā "Avenir Centre" arēnā Latvija atzina Somijas pārākumu ar 0:3 (0:1, 0:1, 0:1).

"Jāgatavojas rītdienas spēlei,", par secinājumiem pēc mača teica Ābols.

Viņš uzsvēra, ka spēles sākumā somi bija daudz ātrāki.

Tāpēc "daudz nācās aizsargāties, bet tajā pašā laikā "palikām spēlē". Labākā trešdaļa bija trešā. Diemžēl vairākums, kas mums varēja ļaut ievilkt elpu, neizdevās".

Treneris atzīmēja, ka veiksme jānopelna.

"Mēs labi spēlējām trešo trešdaļu. Bija viens vārtu stabs, otrs, bet tāds ir hokejs. Rīt jāspēlē no pirmās līdz pēdējai minūtei. Un visiem," lakonisks bija Ābols.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase turnīru sāka ar zaudējumu 2:5 (0:0, 2:2, 0:3) ASV komandai un neveiksmi pēcspēles metienos 2:3 (0:0, 2:1, 0:1, 0:0, 1:2) pret Šveices jaunajiem hokejistiem.

Iepriekšējā Latvijas izlases spēlē nopietnu savainojumu guva aizsargs Silvers Uvis Lazarenoks, kura vietā turnīram tika pieteikts uzbrucējs Kristiāns Sāmītis, ceturtdien dodoties laukumā.

B apakšgrupā somi ar septiņiem punktiem trijās spēlēs ir vadībā. Četri punkti divās spēlēs ir Šveices junioriem, tālāk ar trim punktiem divos mačos seko Slovākija un ASV, bet tabulu ar vienu punktu trijās cīņās noslēdz Latvijas U-20 izlase.

Četras labākās no piecām grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektās vietas ieņēmušās vienības cīnīsies par palikšanu spēcīgāko divīzijā, no kuras izkritīs vājākā komanda.

Apakšgrupas turnīru Latvija noslēgs 30.decembrī, spēkojoties ar Slovākijas izlasi.

Iepriekšējā pasaules junioru čempionātā, kas augustā notika Kanādas pilsētā Edmontonā, Latvijas komanda pirmo reizi vēsturē iekļuva ceturtdaļfinālā, kopvērtējumā ierindojoties septītajā vietā. Neviena komanda no elites divīzijas neizkrita.

Sākotnēji gadu mijas čempionāta organizēšana bija uzticēta Krievijas pilsētai Novosibirskai, taču pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā šīs tiesības tika atņemtas, un čempionāta organizēšana trešo reizi pēc kārtas uzticēta Kanādai. Divas iepriekšējās reizes čempionāts notika Edmontonā.

Pasaules U-20 čempionāts elitē no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Kanādas pilsētās Helifeksā un Monktonā.

Artim Ābolam izlasē palīdz treneri Kārlis Zirnis, Artūrs Āboliņš, vārtsargu treneris Edgars Masaļskis, video treneris Pēteris Groms un fiziskās sagatavotības treneris Mārtiņš Klucis.

Latvijas izlases kapteinis pasaules čempionātā ir Gustavs Ozoliņš, bet asistenti - Martins Laviņš un Darels Dukurs. Kā pēdējais no izlases tika atskaitīts Dāvis Borozinskis. Latvijas izlases rīcībā ir 25 spēlētāji - turnīram drīkst pieteikt 20 laukuma spēlētājus un trīs vārtsargus, bet vēl divi hokejisti var atrasties rezervē.

Latvijas U-20 valstsvienības sastāvs pasaules junioru čempionātā:

Vārtsargi: Patriks Bērziņš (Danberi "Hat Tricks", NAHL), Linards Lipskis (Bismarkas "Bobcats", NAHL), Kārlis Mežsargs (Kārni "Tri-City Storm", USHL);

Aizsargi: Niks Feņenko (Bēkomo "Drakkar", QMJHL), Bogdans Hodass (Medisinhetas "Tigers", WHL), Rihards Simanovičs (Amarilo "Wranglers", NAHL), Dario Mackevičs ("Mogo"/LSPA), Elvis Laškovs (Ferlahas NHA, Austrija), Edgars Kazaks, Silvers Lazarenoks (abi - "Zemgale"/LLU), Gustavs Ozoliņš (Minesotas "Wilderness", NAHL);

Uzbrucēji: Rodžers Bukarts (Cīrihes "Lions", Šveice), Emīls Veckaktiņš, Roberts Cjunskis (abi - "Lugano", Šveice), Martins Laviņš (Sīdarrepidsas "RoughRiders", USHL), Kristiāns Samītis (Filadelfijas "Rebels", NAHL), Darels Dukurs (Langnavas "Tigers", Šveice), Rainers Dārziņš (Šelefteo AIK, Zviedrija), Ģirts Silkalns (Fārgo "Force", USHL), Rainers Rullers, Pēteris Purmalis (abi - "Zemgale"/LLU), Dans Ločmelis ("Luleo", Zviedrija), Sandis Vilmanis (Sarnijas "Sting", OHL), Klāvs Veinbergs (Linkolnas "Stars", USHL), Anrī Ravinskis (Blēnvilas/Boisbriānas "Armanda", QMJHL).