"Valmiera Glass"/"ViA" un "Liepājas" basketbolisti iekļūst Latvijas kausa pusfinālā

"Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" komandas basketbolisti.

"Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" ("Valmiera Glass"/"ViA") un "Liepāja" trešdien nodrošināja vietu Latvijas basketbola "Užavas" kausa izcīņas pusfinālā.

Neskatoties uz to, ka ceturtās kārtas jeb ceturtdaļfināla atbildes spēlē viesos valmierieši ar rezultātu 80:92 (16:22, 26:27, 14:28, 24:15) piekāpās "Latvijas Universitātei", divu spēļu summā Valmieras vienība bija pārāka ar rezultātu 169:164.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 22 gūtajiem punktiem bija Reinis Avotiņš, bet Toms Skuja, gūstot 15 punktus un sakrājot 12 rezultatīvas piespēles, tika pie "double-double".

Valmieras komandā 25 punktus guva Tervels Beks, bet 21 punktu pievienoja Niks Salenieks.

Savukārt liepājnieki savā laukumā ar rezultātu 81:65 (31:19, 15:14, 15:13, 20:19) guva panākumu pār "Kandava"/"Anzāģe" komandu un divu maču summā bija pārāki ar 158:147.

Liepājas vienībā Renārs Birkāns izcēlās ar 19 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēs un 16 punktus guva Kārlis Šiliņš

Viesus no neveiksmes neglāba Guntara Strāķa 17 gūtie punkti un olimpiskā čempiona 3x3 basketbolā Kārļa Paula Lasmaņa 15 punkti.

Otrdien pusfinālā jau iekļuva "Ventspils", kas atbildes spēlē mājās ar 86:78 pieveica "Ogri", divu spēļu summā uzvarot ar 180:167.

Sacensībās startē komandas no trim Latvijas līgām.

Uzvarētāji tiks noskaidroti sešās kārtās. Pirmajās piecās kārtās komandas sacentīsies divu spēļu sērijās, bet kausa ieguvēji noskaidrosies vienā spēlē februārī.

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām pērn atsākas pēc 27 gadu pārtraukuma. Piedalījās 21 komanda, finālspēlē 7.martā Ventspilī "VEF Rīga" ar 74:62 pārspējot "Ventspils" vienību.