Video ⟩ Marejs uzvar teju sešas stundas ilgā "Australian Open" mačā, kas noslēdzas četros naktī

Tenisa zvaigzne Endijs Marejs
Tenisa zvaigzne Endijs Marejs Foto: Reuters/ScanPix

Amerikānis Teilors Frics, Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs un spānis Pavlo Karrena-Busta ceturtdien Melburnā cieta zaudējumus Austrālijas atklātā čempionāta ("Australian Open") otrajā kārtā, savukārt brits Endijs Marejs uzvarēja aizraujošā duelī, kas ilga teju sešas stundas no noslēdzās četros naktī pēc vietējā laika.

Marejs (ATP 66.) piecos setos ar rezultātu 4-6, 6-7 (4:7), 7-6 (7:5), 6-3, 7-5 pieveica mājinieku Tanasi Kokinaki (159.).

Mačs sākās plkst. 22.20 un noslēdzās plkst. 4.05. Duelis ilga piecas stundas un 45 minūtes.

35 gadus vecajam Marejam, kurš savulaik bija pasaules ranga līderis, šis bija ilgākais mačs karjerā.

Šī ir otra vēlākā spēle "Australion Open" vēsturē. 2008.gadā mājinieka Leitona Hjūita un kiprieša Markosa Badgaša cīņa beidzās plkst.4.34 no rīta, kas ir visu "Grand Slam" rekords.

Nākamajā kārtā Marejs tiksies ar pasaules ranga 25.raketi spāni Roberto Bautistu-Agutu, kurš ar 4-6, 2-6, 6-3, 6-2, 6-2 pieveica amerikāni Brendonu Holtu (ATP 215.).

Piecos setos no turnīra atvadījās amerikānis Teilors Frics (ATP 9.), kurš ar 7-6 (7:4), 6-7 (2:7), 4-6, 7-6 (8:6), 2-6 piekāpās mājiniekam Aleksejam Poirinam (ATP 113.).

Četros setos zaudējumu cieta Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs (ATP 13.), ar 7-6 (7:1), 4-6, 3-6, 2-6 zaudēja amerikānim Maiklam Mou (ATP 107.).

Zaudējumu cieta spānis Pavlo Karrena-Busta (ATP 15.), ar 6-4, 6-4, 6-7 (5:7), 1-6, 6-7 (4:10) piekāpdamies francūzim Benžamēnam Bonzī (ATP 48.).

Otro kārtu pārvarēja serbs Novaks Džokovičs (ATP 5.), kurš ar 6-1, 6-7 (5:7), 6-2, 6-0 apspēlēja francūzi Enzo Kuako (ATP 191.) un nākamajā kārtā spēlēs ar bulgāru tenisistu Grigoru Dimitrovu (ATP 28.).

Tāpat trešajā kārtā iekļuva pasaules ranga sestais numurs neitrālais tenisists Andrejs Rubļovs, kurš ar 6-2, 6-4, 6-7 (2:7), 6-3 pieveica somu Emilu Rūsuvuori (ATP 46.).

Rubļovs nākamajā cīņā tiksies ar britu Denielu Evansu (ATP 30.), kurš ar 6-4, 6-4, 6-1 apspēlēja 35 gadus veco francūzi Žeremī Šardī, kurš neatrodas pasaules rangā.

Ceturtdien zaudējumu otrajā kārtā piedzīvoja ar otro numuru izsētais norvēģis Kaspers Rūds (ATP 3.), ar 3-6, 5-7, 7-6 (7:4), 2-6 piekāpjoties ranga 39.numuram Džeksonam Bruksbijam no ASV.

2023.gada sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs Melburnā uz cietā seguma norisināsies līdz 29.janvārim.