"Kremlim noderīgie idioti" - tā SOK nodēvē Norvēģijas sabiedriskais medijs

TVNET Sports
"Kremlim noderīgie idioti" - tā SOK nodēvē Norvēģijas sabiedriskais medijs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AP/LETA

Norvēģijas sabiedriskais medijs NRK savā publikācijā trešdien nodēvēja Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) par "Kremlim noderīgajiem idiotiem".

SOK trešdien aicināja pētīt veidus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē. Organizācija pagājušajā nedēļā konsultējusies ar SOK locekļiem, sportistu pārstāvjiem, starptautiskajām sporta veidu federācijām un nacionālajām olimpiskajām komitejām.

Vairums konsultācijās iesaistīto pušu piekritušas, ka saskaņā ar Olimpisko hartu ir jāciena visu sportistu tiesības, izslēdzot diskrimināciju. Valdības nedrīkstētu izlemt, kuri sportisti var piedalīties sacensībās un kuri ne.

Tāpat konsultāciju procesā secināts, ka nevienam sportistam nevajadzētu liegt piedalīties sacensībās, liegumu pamatojot tikai ar viņa pilsonību.

Medijs NRK uz šo SOK paziņojumu reaģēja asi, publicējot rakstu ar virsrakstu "SOK apgalvo, ka atlēti vēlas krievu atgriešanos: Kremlim izdevīgie idioti".

NRK sporta žurnālists Jans Pēters Saltveds rakstā izteicis savu viedokli par procesiem SOK iekšienē.

"Kas viņuprāt ir sports? Jā, tā labākajā versijā sportam būtu jābūt atrautam no politikas, bet tā taču nav. Šī brutālā Krievijas izvērstā kara laikā sportam būtu jābūt miera nesējam. Es tikai varu iztēloties, cik spēcīgs propagandas ierocis tas būs Putina rokās, ja krievus un baltkrievus tiešām atgriezīs olimpiskajā apritē. Skumji, ka SOK domā tikai par naudu. Viņi acīmredzami vēlas, lai Parīzes olimpiskās spēles kļūtu par visu laiku apjomīgākajām, nodrošinot viņiem vēl nebijušu peļņu," paudis žunālists.

Salveds arī nodēvējis SOK un sportistu pārstāvjus, kuri gatavi balsot par krievu un baltkrievu atgriešanos, par "Kremlim izdevīgajiem idiotiem".

Kā priekšnoteikumus, lai sportisti varētu atgriezties sacensību apritē, SOK min, ka tie varētu startēt tikai kā neitrāli sportisti, nekādā veidā nepārstāvot savu valsti vai federāciju, līdzīgi kā tas ir profesionālajās sporta līgās Eiropā, ASV un Kanādā, kā arī atsevišķos individuālajos sporta veidos.

Tāpat sportisti sacensībās varētu piedalīties, ja pilnībā respektē Olimpisko hartu. Pirmkārt, tie var būt tikai sportisti, kas nav aktīvi atbalstījušu Krievijas karadarbību Ukrainā. Otrkārt, šiem sportistiem jāatbilst Pasaules antidopinga kodeksam un citiem antidopinga noteikumiem.

Gadījumā, ja sportisti neievērotu šos priekšnosacījumus, starptautiskajām federācijām un/vai sacensību rīkotājiem nekavējoties jāatstādina viņus no sacensībām, ziņojot par to SOK.

Tāpat SOK novērtējusi Āzijas Olimpiskās padomes piedāvājumu nodrošināt šiem sportistiem startus sacensībās Āzijā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu