"Real" triumfē FIFA Klubu pasaules kausa finālā

Madrides "Real" sestdien piekto reizi triumfēja Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Klubu pasaules kausā.

"Real" finālā ar rezultātu 5:3 (2:1) sakāva Rijādas "Al Hilal".

Mača 13.minūtē pirmos vārtus Madrides komandas labā guva Vinisiuss Žuniors, bet vēl pēc piecām minūtēm Federiko Valverde panāca 2:0. Rijādas vienībai izdevās samazināt deficītu, kad 26.minūtē ar precīzu sitienu izcēlās Musa Marega.

Otrā puslaika pirmo 13 minūšu laikā "Al Hilal" vārtos bumbu raidīja Karims Benzemā un Valverde, rezultātam topot 4:1. Neilgi pēc tam Rijādas komandai izdevās gūt vēl vienus vārtus, šoreiz precīzam esot Lučiāno Vjeto.

69.minūtē Vinisiuss Žuniors vēlreiz pārspēja pretinieku vārtsargu un tika pie "hat-trick" (5:2), bet vēl pēc desmit minūtēm "Al Hilal" atbildēja ar to pašu, "Real" vārtos otro reizi bumbu raidot Vjeto.

Savukārt cīņā par trešo vietu turnīrā Brazīlijas vienība Riodežaneiro "Flamengo" ar rezultātu 4:2 (1:1) pārspēja Ēģiptes komandu Kairas "Al Ahly".

Brazīlijas komandu vadībā 11.minūtē izvirzīja Gabriels Barbosa, bet 38.minūtē rezultātu izlīdzināja Ahmeds Abdelkaders.

Otrā puslaika ievadā Abdelkaders izcēlās ar vēl vienu precīzu sitienu, panākot vienu vārtu pārsvaru "Al Ahly", taču atlikušajā spēles daļā "Flamengo" guva trīs bezatbildes vārtus. Ēģiptes komandas vārtsargu divas reizes pārspēja Pedru, bet vēl vienus vārtus guva Barbosa.

Pērn Abū Dabī notikušajā finālā Londonas "Chelsea" ar 2:1 papildlaikā pieveica Sanpaulu "Palmeiras".

Šogad futbolisti par FIFA Klubu pasaules kausu cīnās 19.reizi.

Turnīra titulētākais klubs ar piecām uzvarām ir Madrides "Real" no Spānijas.

FIFA Klubu pasaules kauss, kurā piedalās turnīra rīkotāja un sešas konfederāciju čempiones, tiek izcīnīts kopš 2000.gada. Plānots, ka nākamajā FIFA Klubu pasaules kausā būs plašāka komandu pārstāvniecība.