Līdzjutēji pie kasēm pavadīja naktis, sildoties pie ugunskuriem, bet 5. maršrtuta trolejbusam spēļu dienās numuru aizstāja ar uzrakstu “Uz futbolu”. Tribīnēs liesmoja avīžu lāpas un līdzjutēji skandēja: “Lai dzīvo Ulmanis un viņa aizsargi!” 20. gadsimta 60. gados futbols bija zenītā. Mūsdienās futbols ir miljonu bizness, šovs, sociāla un politiska parādība, ko grūti salīdzināt ar futbolu pirms pusgadsimta, tāpat kā futbola zvaigznes, ko šķir paaudzes. Un tomēr tieši ar viņiem - leģendārajiem futbolistiem, kas spēlēja pirms 50, 70 un simts gadiem, sākās Latvijas futbols.
Pēc tam, kad futbolu uz Latviju atveda angļu jūrnieki, Rīgā tika dibināta futbola komanda British Football club, par kuras treneri kļuva britu uzņēmējs Herolds Holls (1884–1943). Drīz vien Latvijā bija vāciešu, angļu, poļu un ebreju klubi, līdz 1912. gadā uz futbola skatuves parādījās latviešu komanda “Amatieris” – bez sava laukuma, naudas un ar bēdīgiem rezultātiem. Tomēr futbols uzņēma apgriezienus un 1922. gadā Latviju uzņēma FIFA sastāvā, kurā atgriezāmies tikai 1992. gadā.
Pēdējo Latvijas brīvvalsts izlases maču pret Igauniju 1940. gada jūlijā klātienē vēroja 19 gadus vecais futbolists Vadims Ulbergs (1921–2008) – leģendāra personība Latvijas futbolā. Pēc 52 gadiem, 1992. gada aprīlī skatoties pirmo atjaunotās valstsvienības maču pret Rumāniju, viņš teiks, ka neviens nevarēja iedomāties, ka jāgaida būs tik ilgi.
Kā pasaule mainījusies šajā laikā, raksturo Ulberga atmiņas par divām Latvijas izlases viesošanās reizēm Maltā.
Kad Latvijas brīvvalsts komanda izkāpa no kuģa Maltā, vietējie uz viņiem skatījās ar apbrīnu - visi glīti ģērbti, uzvalkos. Sportisti no civilizētas valsts!
Tolaik Maltā dzīves līmenis bija zemāks nekā Latvijā. Kad Ulbergs Maltā atgriezās 90. gadu sākumā, viss bija otrādi: “Mēs uz Maltu skatījāmies kā uz brīnumu. Rietumu pasaule bija gājusi uz priekšu, mēs atpakaļ.”