"Borussia" un "Benfica" svin uzvaras Čempionu līgas pirmajās astotdaļfināla spēlēs

Dortmundes "Borussia" un Lisabonas "Benfica" futbolisti trešdien svinēja uzvaru UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajās spēlēs.

"Borussia" divu superklubu duelī mājās ar 1:0 (0:0) uzvarēja Londonas "Chelsea".

Spēlē, kurā netrūka vārtu gūšanas momentu, mājinieki guva vārtus pēc stūra sitiena pie saviem vārtiem, bumbu atsitot uz priekšu un Karimam Adejemi apskrienot viesu spēlētāju Enco Fernandesu un apspēlējot vārtsargu Kepu Arrisavalagu.

Bija gan trāpījumi abu komandu izpildījumā pa vārtu konstrukciju, gan mājinieka Emres Džana bumbas izsišana no savu vārtu līnijas.

Tikmēr "Club Brugge" daudz mazāk krāšņā mačā savā laukumā ar 0:2 (0:0) piekāpās Lisabonas "Benfica".

45. minūtē mājiniekiem pēc video atkārtojuma noskatīšanās netika ieskaitīti Denisa Odoi gūtie vārti, fiksējot aizmuguri.

Savukārt Portugāles klubs vārtus 51. minūtē guva ar 11 metru soda sitienu, kas tika piešķirts par Džeka Hendrija pārkāpumu.

Žuāns Māriu ar netveramu sitienu bumbu iesita vārtos, tai tīklā ielidojot pēc atsišanās pret pārliktni.

Otros vārtus 88. minūtē pēc mājinieku kļūdas guva Davids Neress, ieripinot bumbu vārtos no tuva attāluma.

Atbildes spēles notiks 7. martā.

Ceturtdaļfinālā iekļūs uzvarētājas divu spēļu summā.

UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā tiekas Minhenes "Bayern" ar Parīzes "Saint-Germain", "AC Milan" ar Totenhemas "Hotspur", "Leipzig" ar Mančestras "City", "Club Brugge" ar Lisabonas "Benfica", "Liverpool" ar Madrides "Real", Frankfurtes "Eintracht" ar "Napoli", Dortmundes "Borrusia" ar Londonas "Chelsea" un Milānas "Inter" ar "Porto".

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

2021./2022. gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides "Real" ar 1:0 pārspēja "Liverpool".

Šīs sezonas fināls plānots 10. jūnijā Stambulā, Turcijā.