"World Athletics": Krievijas atlētu atgriešanos sacensībās izskatīsim tikai pēc dopinga diskvalifikācijas beigām

LETA
"World Athletics": Krievijas atlētu atgriešanos sacensībās izskatīsim tikai pēc dopinga diskvalifikācijas beigām
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Pasaules Vieglatlētikas savienības prezidents Sebastians Ko
Pasaules Vieglatlētikas savienības prezidents Sebastians Ko Foto: Reuters/ScanPix

Pasaules Vieglatlētikas savienība ("World Athletics") izskatīs Krievijas atlētu iespējamu atgriešanos organizācijas rīkotajās sacensībās, turpinoties kara darbībai Ukrainā, tikai pēc tam, kad tiks atcelta diskvalifikācija par dopinga pārkāpumiem, piektdien paziņoja WA prezidents Sebastians Ko.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) janvārī paziņoja, ka aicina pētīt veidus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē. Šo paziņojumu nosodīja ne tikai Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un citas amatpersonas, bet arī vairākas sporta federācijas.

WA prezidents Ko atklāja, ka viņa vadītajā organizācijā šis jautājums tiks izskatīts tikai pēc tam, kad nākammēnes WA padome būs vēlreiz spriedusi par to, vai Krievija ir veikusi pietiekoši lielu progresu saistībā ar iepriekšējiem dopinga pārkāpumiem.

"Padome spriedīs par atgriešanās ceļu saistībā ar nežēlīgo uzbrukumu mūsu sporta godīgumam, izmantojot dopingu. Pēc lēmuma pieņemšanas sagaidīsim rekomendācijas, kas tiks sniegtas padomes locekļiem un tikai tad varēsim pievērsties nākamajam jautājumam," teica Ko, norādot, ka lēmums par Krievijas sportistu atgriešanos WA sacensībās netiks pieņemts tik ātri.

Krievijas Vieglatlētikas federācija (KVF) kopš 2015.gada jau ir atstādināta no dalības WA pasākumos dopinga pārkāpumu dēļ, un tāpēc tai nav tiesību rīkot pasaules mēroga vieglatlētikas sacensības vai sūtīt komandu uz starptautiskajiem čempionātiem.

Savukārt pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainas teritorijā WA lēma Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, apkalpojošajam personālam un amatpersonām liegt dalību visos WA rīkotajos pasākumos, aizliedzot dalību arī ar neitrāla atlēta statusu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu